Андрій Баштовий (The Village Україна): "Не можна розділяти побутові обов’язки на жіночі та чоловічі"

Звезды / Интервью
27 сентября 2019
Cosmo

Аби досягти гендерної рівності, чоловікам і жінкам потрібно об’єднати зусилля. До п’ятої річниці руху HeForShe у світі ми поспілкувалися з п’ятьма українцями, які вважають рівноправ’я нашою спільною метою. Читай інтерв'ю з попередніми героями (Женею Галичем, Майклом Щуром та Іваном Фроловим) і дивися відео з бекстейджем зйомки.    

Андрій Баштовий, видавець, головний редактор The Village Україна 

Жінки – це найбільша група людей, щодо яких систематично порушуються базові права. Приміром, багато людей у світі не мають належного доступу до освіти, але пропорційно жінок серед них більше.

Дівчина, яка вночі йде вулицею або сама сідає в таксі, відчуває постійну загрозу фізичного або сексуального насильства. Ми маємо жити в суспільстві, у якому такі думки були би зайвими та безпідставними. 

Люди ніколи не будуть боротися з тим, в існування чого не вірять. Проблеми гендерної нерівності треба пояснювати на кейсах: ось жінка, яка пережила насильство; ось двоє людей, які отримують різні гроші за однакову роботу.

Як роботодавець я не розрізняю чоловіків і жінок. Наприклад, ніколи не шукаю на позицію людину конкретної статі. Але є нюанси, в яких я внутрішньо не до кінця чесний із собою. Наприклад, мені завжди складніше просити дівчину-фотографа знімати потенційно небезпечні акції протесту.  

Є позиція, що фемінітиви привертають додаткову увагу до гендера і що краще застосовувати нейтральні формулювання. Окей, але як бути з тим, що всі назви професій у нас чоловічого роду? Зараз вони за замовчуванням не є нейтральними.

Багато слів, які зараз ріжуть нам слух, уже скоро здаватимуться звичними. Якби в часи, коли тільки формувалося слово “вчителька”, у людей був Facebook, вони би обов’язково з нього стібалися.

Ми не прагнемо змінити світ через фемінітиви – для нас це просто ознака адекватності. Якщо комусь не подобаються слова на кшталт "менеджерка", ви можете або не споживати наш контент, або терпіти, або писати мені в коментарях, що я мудак. Це теж ваше право.  

Не можна ототожнювати фемінізм із чоловіконенависництвом. У будь-якому русі є радикали, а є ті, хто шукає компроміси та діє поступово. У моєму розумінні феміністки – це всі жінки, які відстоюють свої права.

Люди, радикально включені в процес боротьби, часто здаються агресивними. З ними важче себе асоціювати, та саме вони найбільше привертають увагу до проблем. Звісно, іноді вони вимагають більше, ніж суспільство готове прийняти в цей момент. Але прагнути більшого – це нормальне бажання. 

В ідеалі хотілося би вже завтра жити в суспільстві, яке буде позбавлене дискримінації, але світ не може змінитися так швидко.

Я вважаю нормальним запропонувати фізичну допомогу жінці, якщо я від природи за неї більший. Це в жодному разі не вияв зверхності до “слабкої статі”, а лише побутова адекватність.

Розділяти домашні обов’язки треба відповідно до того, як ви з партнеркою чи партнером про це домовились, а не тому, що так склалося історично і “природа вирішила”, хто з вас миє посуд.

Коли я чую щось, що є виявом гендерної дискримінації, то обов’язково вказую на це співрозмовнику. А якщо людина готова слухати, пояснюю, чому саме не варто цього казати.

БЛІЦ

Найбезглуздіші стереотипи про чоловіків і жінок
Жінка має сидіти вдома. Чоловіки постійно хочуть сексу.

Прояви гендерної нерівності, які треба викорінити в першу чергу
Нерівність в оплаті праці та розподіл побутових обов’язків на жіночі та чоловічі.   

Бути HeForShe – це публічно говорити про вияви нерівності. 

HeForShe – рух солідарності на підтримку гендерної рівності, започаткований структурою ООН Жінки. Водночас це глобальна платформа, яка залучає чоловіків як агентів змін.

Кампанія була презентована Послом доброї волі Еммою Вотсон і Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном 20 вересня 2014 року. За ці 5 років до руху долучилися понад 2,1 мільйона людей. Про свою відданість ідеям HeForShe заявили Принц Гаррі, Барак Обама, Джастін Трюдо, Девід Бекхем та інші лідери думок.

В Україні рух впроваджується за фінансової підтримки Швеції.

Приєднатися до HeForShe та дізнатися більше про цю кампанію можна на сайті heforshe.org.

Матеріал вийшов друком у вересневому номері журналу Cosmopolitan.

Фотограф: Олександр Порубаймих

Інтерв'ю: Таїсія Куденко

Грим і зачіски: Тетяна Овдієнко   

3 5 4
Автор: Таисия Куденко
Фото: Александр Порубаймых
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Алина Фролова о работе в фэшн-индустрии

Мы поговорили со стилистом и fashion инфлюенсером из Нью-Йорка Алиной Фроловой – ее работы публиковались в мировых глянцах, а клиенты выходили на красную дорожку таких мероприятий как кинопремия “Оскар” и институт костюма Met Gala.   

Модель Алена Сависько: «В изоляции я научилась мечтать...»

Алена Сависько — успешная модель, в послужном списке которой дефиле на мировых подиумах и многолетняя карьера в Милане. Сегодня у Алены вынужденный тайм-аут — мировые события коснулись и индустрии моды. Но как оказалось, Алене небольшая пауза пошла лишь на пользу.

Звезды / Интервью
Это интересно

«В танце жизни»: Ксения Мишина стала лицом новой коллекции O bag и дала откровенное интервью

История жизни звезды очень созвучна с историей легендарного итальянского бренда. Взлеты и падения, элегантность и естественность, трансформации и большие цели — все это объединяет Ксению и O bag.

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Звезды / Интервью
Надо прочитать

Wonder Woman: эксклюзивное интервью с Галь Гадот

В эксклюзивном интервью актриса рассказала о своей героине, подготовках к съемкам и отношениях с Крисом Пайном.

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.