Антон Дробович: "Патріархальні переконання відходять у минуле"

Звезды / Интервью
8 октября 2019
Cosmo

Аби досягти гендерної рівності, чоловікам і жінкам потрібно об’єднати зусилля. До п’ятої річниці руху HeForShe у світі ми поспілкувалися з п’ятьма українцями, які вважають рівноправ’я нашою спільною метою. Читай інтерв'ю з попередніми героями (Женею Галичем, Майклом Щуром, Іваном Фроловим та Андрієм Баштовим) і дивися відео з бекстейджем зйомки.     

Антон Дробович, експерт із питань освіти та культури  

Коли ми з дружиною вирішили створити родину, то одразу домовились: дитина має примножити та розділити наше щастя, але в жодному разі не ставати йому на заваді. Зараз розподіл обов’язків у нашій сім’ї ближчий до усталеного, але не тому що так диктує суспільство, а тому що ми самі так вирішили.

Виховання дітей – це важка праця. Якщо мама тільки й робить, що доглядає за дитиною, в неї може розвинутися післяпологова депресія. Коли дружині потрібен час, аби вирішити власні справи чи просто перепочити, я беру малого на себе. Наприклад, можу спокійно прийти з ним на лекцію в університет. 

Рівність мала би полягати в рівній поінформованості про можливості. Не всі українці розрізняють відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустку по догляду за дитиною. Ще менше людей знають, що право на останню є не тільки в матері, а і в батька. Щоби такий сценарій став нормою, його треба транслювати через масову культуру. Інакше ніхто не розглядатиме цю опцію всерйоз.

Часто на рішення батьків впливають іще два фактори. Перший – соціальний: у нашому суспільстві до татусів, які беруть більшу відповідальність за дитину, ставляться з іронією. Другий – фінансовий: більшість родин керується тим, що залишитися на роботі має той із батьків, на чию зарплату можна прогодувати родину. Так сталось, що зазвичай це чоловік. Він і отримує несправедливу перевагу.

Людей, які заперечують проблему гендерної нерівності, необхідно залучати до діалогу та знайомити зі статистикою. Причому робити це треба з повагою та любов’ю. Як правило, ті, хто живуть у полоні стереотипів та упереджень, десь у душі серйозно поранені. Позиція “проти всіх” – їхній спосіб привернути увагу. 

У світі стає дедалі більше людей, для яких рівноправ’я – це абсолютна норма. Патріархальні переконання відходять у минуле; успішне та заможне асоціюється з рівністю. Я бачу, що цей тренд безпосередньо пов’язаний з діяльністю HeForShe. Адже люди, які долучаються до цього руху, готові не лише говорити, а й діяти.

БЛІЦ

Найбезглуздіші стереотипи про чоловіків і жінок
Стереотипи про “жіночу” та “чоловічу” справу.

Прояви гендерної нерівності, які треба викорінити в першу чергу
Порушення рівного доступу до освіти та медицини; упередження щодо батьківства та материнства, які потім поширюються
на все інше.  

Бути HeForShe – це ознака здорової людини.

HeForShe – рух солідарності на підтримку гендерної рівності, започаткований структурою ООН Жінки. Водночас це глобальна платформа, яка залучає чоловіків як агентів змін.

Кампанія була презентована Послом доброї волі Еммою Вотсон і Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном 20 вересня 2014 року. За ці 5 років до руху долучилися понад 2,1 мільйона людей. Про свою відданість ідеям HeForShe заявили Принц Гаррі, Барак Обама, Джастін Трюдо, Девід Бекхем та інші лідери думок.

В Україні рух впроваджується за фінансової підтримки Швеції.

Приєднатися до HeForShe та дізнатися більше про цю кампанію можна на сайті heforshe.org.

Матеріал вийшов друком у вересневому номері журналу Cosmopolitan.

Фотограф: Олександр Порубаймих

Інтерв'ю: Таїсія Куденко

Грим і зачіски: Тетяна Овдієнко    

5 5 1
Автор: Таисия Куденко
Спецпроекты

Актор Майкл Б. Джордан — про новий фільм «Судити по совісті», Брі Ларсон і Джеймі Фокса

Ексклюзивне інтерв`ю із зіркою «Чорної пантери» та «Крід: Спадок Роккі Бальбоа».

Антонио Лукич («Мої думки тихі») — о юморе, фрилансерах и работе с Ирмой Витовской

Интервью с режиссером комедии, на которую ты просто обязана сводить свою маму. 

Loading...
Звезды / Интервью
Надо прочитать

Режисер, за яким варто стежити наступні 20 років: Наріман Алієв («Додому»)

Переможець в категорії «Кіно» спеціального проєкту до 20-річчя Cosmopolitan. 

Музична виконавиця, за якою варто стежити наступні 20 років: Стасік

Переможниця в категорії «Музика» спеціального проєкту до 20-річчя Cosmopolitan.  

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.