Дизайнер Іван Фролов: "Я створюю одяг, у якому жінки почувають себе впевненими"

Звезды / Интервью
Фото: Александр Порубаймых
Cosmo

Аби досягти гендерної рівності, чоловікам і жінкам потрібно об’єднати зусилля. До п’ятої річниці руху HeForShe у світі ми поспілкувалися з п’ятьма українцями, які вважають рівноправ’я нашою спільною метою. Читай інтерв'ю з попередніми героями (Женею Галичем і Майклом Щуром) і дивися відео з бекстейджем зйомки.   

Ваня Фролов, дизайнер (Frolov)

Моду часто називають жіночою індустрією, проте більшість топових фешн-брендів очолюють чоловіки-СЕО. І справа не стільки в самій сфері, скільки в загальному упередженні, що великими грішми краще розпоряджаються чоловіки.

На подіумі [гендерної] нерівності немає, але вона є в повсякденному житті. Жінки вибороли право носити брюки та піджаки, а хлопців у корсетах, бра чи сукнях ми бачимо хіба що на модних показах. Хоча, на мою думку, це винятково естетичне питання, і є безліч чоловіків, яким личать спідниці.

Чому жінки купують одяг у чоловічих відділах мас-маркету? Тому що існує певна дискримінація: базові речі з чоловічої лінії завжди дещо якісніші за жіночі. Причина – стереотип про те, що жінки не носять одяг довше, ніж один сезон.

З одного боку, я створюю одяг, який деякі феміністки могли би не вподобати і про який казали би, що він об’єктивізує жінку. З іншого – вважаю себе феміністом і створюю одяг, у якому жінки почувають себе прекрасними та впевненими. Де істина – невідомо. Але хотілося би менше ярликів і стереотипів. Якщо жінка вдягає коротку сукню, це не означає, що вона робить це для чоловіка. 

За задумом природи, тягар вагітності та пологів несе на собі жінка. Тому мені здається чесним, коли відповідальність за наступний складний етап – перші місяці життя дитини – бере на себе чоловік. Певна річ, якісь функції на кшталт грудного годування може виконувати лише мама, але решта обов’язків цілком до снаги і татові.

Права жінок – це, в першу чергу, права людини. Ми повинні залишатися людяними та відстоювати ці права разом, діючи як єдиний організм. Хоч рух і має назву HeForShe, за своєю суттю він так само і SheForHe. Чоловік не може почувати себе вільним, якщо жінка поруч із ним не має рівних прав, –
і навпаки.

Немає сенсу вступати в серйозну полеміку з тими, хто не бачить проблем і пише про це глузливі коменти в соцмережах. Але треба бути готовим у разі чого підтримати таких людей, адже рано чи пізно ця нерівність може торкнутися їх самих.

БЛІЦ 

Найбезглуздіші стереотипи про чоловіків і жінок
Жінка повинна сидіти в декреті, а чоловік – заробляти гроші.

Прояви гендерної нерівності, які треба викорінити в першу чергу
Сприйняття жінок як слабкої статі. Воно дає чоловікам негласне право чинити насильство.   

Бути HeForShe – це можливість привернути увагу соціуму до нагальних проблем.

HeForShe – рух солідарності на підтримку гендерної рівності, започаткований структурою ООН Жінки. Водночас це глобальна платформа, яка залучає чоловіків як агентів змін.

Кампанія була презентована Послом доброї волі Еммою Вотсон і Генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном 20 вересня 2014 року. За ці 5 років до руху долучилися понад 2,1 мільйона людей. Про свою відданість ідеям HeForShe заявили Принц Гаррі, Барак Обама, Джастін Трюдо, Девід Бекхем та інші лідери думок.

В Україні рух впроваджується за фінансової підтримки Швеції.

Приєднатися до HeForShe та дізнатися більше про цю кампанію можна на сайті heforshe.org.

Матеріал вийшов друком у вересневому номері журналу Cosmopolitan.

Фотограф: Олександр Порубаймих

Інтерв'ю: Таїсія Куденко

Грим і зачіски: Тетяна Овдієнко  

Рейтинг / 0
5 5 1