Капсула vs База: все, що треба знати

Мода / Гид по стилю
Фото: кадр из сериала,
Cosmo

Базовий і капсульний гардероби - поняття, що часто вживаються в однаковому контексті. Експерти постійно радять робити ставку то на одне, то на інше. Проте не всі розуміють відмінність цих термінів. Чим схожі і як відрізняються улюблені слова стилістів?

Основи основ

Базовий гардероб - це набір речей, які можуть скласти основу будь-якого образу. Вони були актуальними декілька років тому, є актуальними зараз і через три сезони все ще не здаватимуть позицій. Лаконічні футболки (білого і чорного кольорів), брючні костюми, біла сорочка, спідниця-олівець, прямі джинси. Іншими словами - класика.

Стилісти радять інвестувати саме в базові речі. Від їх якості на пряму залежить довговічність твого гардеробу. База потребує хороших тканин, правильного крою і зрозумілого кольору (лимонний можливо і трендовий в період фестивалей, проте білу сукню ти точно зможеш вдягти наступного літа ще раз).

Капсула часу

Капсульним гардеробом називають певну кількість речей, що сумісні між собою. В сет можуть входити як гостромодні речі, так і певні елементи бази, однак вони цілком і повністю комбінують в будь-якому вигляді. Наприклад, панама, кроп-топ і кюлоти, плетена сумка і сукня комбінація, лляна спідниця і блуза в стилі мілітарі. Всі ці речі з легкістю увійдуть до твоєї валізи (читай полиці) і водночас складуть між собою не один образ.

Капсула переважно сезонне явище. Це вигідна стратегія при поновлені гардеробу і хороший спосіб купувати більш відповідально. Однак на відміну від бази, вона не гарантує актуальності сету через декілька років.

Спільною метою

Капсула і база націлені на єдиний результат - економити місце в шафі і забути фразу“ нема чого вдягти”. Проте підхід до формування списку речей кардинально різний. База не любить експериментів, незрозумілих принтів чи екстравагантного крою. А в капсульній колекції немає обмежень, за умови, що всі елементи поєднуються.

А якому гардеробу надаєш перевагу ти?  

Рейтинг / 0
4 5 1