Кіра Рудик: «Показати клас у чоловічій професії — набагато краще, ніж бути сильною там, де від тебе цього чекають»

Cosmo

Кожен із нас щодня працює над досягненням успіху. Ми ставимо цілі, відповідаємо на виклики, помиляємося і тішимося тріумфу. Мотивацію та натхнення часто дарують приклади інших успішних людей, які пройшли непростий шлях і знають, як треба діяти. Українська політикиня, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик — яскравий приклад успішної сучасної жінки, яка завжди боролася за свої права, за права жіноцтва і за права своєї країни. Ми з нею поговорили.

Кіро, ви успішна жінка, займаєтесь улюбленою справою. Розкажіть, що для вас означає успіх?

Успіх — це ставити для себе недосяжні цілі і їх досягати. Успіх — це мати велику команду, на яку можеш покластися, і розуміти, що ваші досягнення — спільні. Успіх — це робити речі, які ніколи і ніхто не робив до тебе.

Ви входите до рейтингу 100 найуспішніших жінок України. Як це – мати такий статус? 

До рейтингу я вперше потрапила, коли працювала у сфері IT. Я була головою великої компанії, яку розширила від трьох людей до тисячі за три роки. У 2018 році компанія Amazon придбала її за більш, ніж мільярд доларів. Стати однією зі 100 найуспішніших жінок України — це отримати визнання своєї справи. Це розуміння — те, що ми робимо для бізнесу, є важливим для країни в цілому. 

Звісно, це також дуже приємно. У мене досі є перший журнал, який я надсилала своїй бабусі, а вона поклала його за скло у своєму серванті і всім хизувалася. Коли рідні тобою пишаються, — це важливо. Ці рейтинги — це підтримка людей, які добре роблять свою роботу і є прикладом для інших на національному рівні. Це добре для мотивації, надихає рухатися вперед.

Свого часу, ви переїхали із рідного міста до столиці. Як почувалися, із якими перешкодами зіштовхувалися на шляху до успіху?

Я переїхала до Києва з Ужгороду Закарпатської області. Мені було 16 років, я закінчила школу на відмінно і мала можливість вступити, куди душа забажає. Хотіла здобути таку професію, яка буде мене постійно розвивати і буде потрібною сучасному світові. Тому обрала сферу ІТ. Плюс на той час у ній було дуже мало жінок, і я хотіла кинути собі такий виклик.

Показати клас у чоловічій професії набагато краще, ніж бути сильною там, де від тебе цього чекають. Це був великий етап, який потрібно було пройти.

Що вам дала робота у сфері ІТ? Як у такій професії почувається жінка?

Коли я працювала в ІТ-бізнесі, у моїй компанії був найбільший відсоток жінок-співробітників в усій індустрії. 36% — це надзвичайно багато для ІТ-компанії. І це не співпадіння, а справжня боротьба за рівність. Варто враховувати всі нюанси заразом щодо заробітної платні або підвищення.

Це важка робота, над якою зараз працює весь світ забезпечення рівності. 

Те ж саме відбувається у парламенті. Так, нинішній парламент є набагато прогресивнішим у питаннях гендерної рівності, ніж попередній. Зараз там 20% жінок, а раніше було трохи більше 10%. До прикладу, у нашій фракції «Голос» відсоток жінок- і чоловіків-депутатів майже рівний — 9 із 20. І знову ж таки все це не просто так, це – наша чітка стратегія, щоб вирівняти права між чоловіками і жінками.

Чому вирішили змінити професію у сфері ІТ на політичну?

Після того, як у 2018 році ми продали ІТ-компанію, у нас працювала тисяча людей. Це була величезна перемога для України, яка поставила нашу країну на мапу світу у сфері ІТ. Стало зрозуміло, що з нами можна мати справу, тому що ми робили і робимо інноваційні речі, недосяжні нікому у світі. 

Заразом я зрозуміла проблему між взаємодією держави і міжнародних інвесторів. Траплялося чимало ситуацій, які вказували на неготовність держави пишатися своїми громадянами. Це зачепило мене, і я вирішила вплинути не тільки на те, як держава взаємодіє з бізнесом, а й на те, як Україну бачать на міжнародній арені, які досягнення вона популяризує і чим пишається.

Нещодавно весь світ був радий бачити Камалу Гарріс — першу темношкіру жінку на посту віце-президента США. Поділіться своєю думкою, чи важливо це у сучасному світі.  Як особисто ви почуваєтеся у політичному середовищі? 

Протягом своєї бізнесової і політичної кар’єри я дуже часто стикалася з тим, як жінкам важко отримувати те, чого би їм хотілося. Це відбувається передусім через умови нерівності, які зараз є у нашому суспільстві. Камала Гарріс — яскравий приклад цієї боротьби. Вона казала: «Ми всі стоїмо на на плечах жінок, які були до нас».

Зараз кожна з нас має стати плечима, на яких будуть рости майбутні покоління. І вони не повинні зіштовхуватися із проблемами, які маємо ми з вами. Головне завдання дати їм більше можливостей.

Що потрібно сучасній жінці для того, щоб досягнути успіху? 

Першочергово це організованість і впертість. Ви повинні хотіти робити свою роботу добре щодня. Друге — мріяти великими масштабами і працювати над досягненням цієї мрії. Третє — не зважати на перешкоди та вміти їх обійти.

Упевнена, у вас напружені будні і чіткий графік. Поділіться ТОП-5 секретами, як усе встигаєте. 

По-перше, це дуже чітке планування. У мене є електронний таск-менеджер, у якому я категоризую задачі за типами. Щотижня аналізую виконання задач, вирішую, що можна було би делегувати і кому. У мене системний підхід до того, за які задачі я беруся самостійно, а від яких відмовляюся. Також ретельно стежу за якістю їх виконання. Ще добре працює метод робити декілька справ паралельно. Наприклад, сидіти на манікюрі і вести переговори або бігати у спортзалі і слухати аудіокнигу.

Чи є у вас кумир/ментор/авторитет, успіх та вчинки якого вас вражають?

Перша людина, яка вплинула на мій світогляд, — це Річард Бренсон. Ми познайомилися у Сполучених Штатах, коли я ще працювала в ІТ-бізнесі. Це людина із максимально широким кругозором. Одного разу він запитав: «Яка твоя найсміливіша мрія з усіх, які ти можеш собі уявити?». Саме її потрібно написати на дошці, повісити на стіну і впевнено досягати. Річ не у дрібних щоденних задачах.

Друга людина — Маргарет Тетчер. У мене є книжка із її справжнім автографом. Це символ того, що жінка може зробити революційні зміни, залишаючись собою, а також робити речі, на які багато чоловіків ніколи би не наважилися.

Третя людина — Тім Кук. Він став головою компанії Apple після Стіва Джобса. Уявіть наскільки йому було важко стати людиною, яка очолила компанію після її засновника, справжньої легенди. Тім Кук — операційний директор, який взяв на себе відповідальність за таку величезну компанію і зумів зробити її успішною. Телефони, якими ми користуємося зараз з вами, — це гаджети, які придумали після Стіва Джобса. І їх досі хочуть мати всі.

5 5 2
Спецпроекты
Реклама

Алина Фролова о работе в фэшн-индустрии

Мы поговорили со стилистом и fashion инфлюенсером из Нью-Йорка Алиной Фроловой – ее работы публиковались в мировых глянцах, а клиенты выходили на красную дорожку таких мероприятий как кинопремия “Оскар” и институт костюма Met Gala.   

Loading...

Модель Алена Сависько: «В изоляции я научилась мечтать...»

Алена Сависько — успешная модель, в послужном списке которой дефиле на мировых подиумах и многолетняя карьера в Милане. Сегодня у Алены вынужденный тайм-аут — мировые события коснулись и индустрии моды. Но как оказалось, Алене небольшая пауза пошла лишь на пользу.

Звезды / Интервью
Это интересно

«В танце жизни»: Ксения Мишина стала лицом новой коллекции O bag и дала откровенное интервью

История жизни звезды очень созвучна с историей легендарного итальянского бренда. Взлеты и падения, элегантность и естественность, трансформации и большие цели — все это объединяет Ксению и O bag.

Звезды / Интервью
Надо прочитать

Wonder Woman: эксклюзивное интервью с Галь Гадот

В эксклюзивном интервью актриса рассказала о своей героине, подготовках к съемкам и отношениях с Крисом Пайном.

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.