Маленька перемога великої дівчинки: інтерв'ю з Марією Павлюк

Cosmo

Бути першою непросто. А бути першою української моделлю плюс-сайз удвічі складніше і відповідальніше. В одну мить Маша Павлюк, переможниця шоу “Модель XL” на “1+1”, зі звичайної дівчини з Івано-Франківщини перетворилася на головний символ боротьби з українським бодішеймінгом і суспільними стереотипами. Але коли ти дивишся на машину широку усмішку та струнку поставу, сумнівів не залишається – ця дівчинка впорається.

Як тобі зйомка для обкладинки Cosmopolitan?

Неймовірно! Але дуже важко, скажу чесно. У мене було ще не так багато професійних зйомок, тому я тільки вчуся робити все швидко, демонструвати потрібні емоції, щосекунди змінювати пози. Зараз я дуже втомлена. Але це приємна втома.

До участі в шоу “Модель XL” у тебе не було модельного досвіду?

Узагалі. У мене було звичайне життя: я ростила маленьку дитину із чоловіком, навчалася в університеті та іноді підробляла – працювала менеджером у туристичному агентстві, була майстром манікюру. Усе життя якісь фотографи казали мені, що в мене модельна зовнішність, але я ніколи не замислювалася над роботою в кадрі. Мене навіть на шостому місяці вагітності запрошували до модельної школи, але я відмовилась. У селі, звідки я родом, цю професію не вважають серйозною. У жінки повинна бути “класична робота”. Але одного вечора я побачила по телевізору рекламу кастингу на модельний проект плюс-сайз і вперше в житті, не порадившись із чоловіком, щось для себе підсвідомо вирішила. Мабуть, я втомилася від життєвої статики. Cама заповнила анкету й надіслала її на канал. Щось усередині підказувало, що я нічого не втрачаю. Бо, незважаючи на результат, я завжди можу повернутися до чоловіка й дитини. Спочатку я не вірила у свої сили та на перших етапах шоу навіть не думала, що зможу перемогти. Але коли я вдало пройшла кілька кастингів поспіль, почала розуміти, що мрії здійснюються. Пiсля того як мене взяли до основного складу шоу, я нарешті усвідомила, що це не жарт: я справді можу більше, ніж думаю.

І закрутилося?

Так. Я пішла на проект, щоби навчитися новому та дізнатися про модельний бізнес зсередини. Я вчилась у дівчат, у суддів, у всієї знімальної групи, і вони подарували мені неймовірний досвід. Але мені ще є над чим попрацювати. Розумію, що треба починати з маленького кроку та рухатися вперед.

Із проекту я знаю, що рік тому ти народила дитину. Чи легко дається молодій мамі нове професійне життя?

Перший рік життя дитини вся моя увага була прикута тільки до неї. Я навіть тішилася тим, що мені, на відміну від багатьох матусь, не треба йти на роботу і залишати доньку. І ось зі мною трапляється моя найголовніша життєва авантюра – “Модель XL”! Спочатку було дуже важко. Я розумію, що розлука з дитиною, послуги няні чи допомога бабусь – це нормальна практика для активних жінок, які працюють, але я тільки входила у роль бізнес-матусі, тому емоційно страждала. На середині шоу я зрозуміла, що треба налаштовувати себе на перемогу. Якщо буде добре мені, у першу чергу буде добре й моїй дитині. Ці настанови мене підбадьорили. Бо родина – то найголовніше, що може бути в житті жінки.

Родина – найголовніше? А як же рух за рівноправʼя? Фемінізм? боротьба за жіночі права на професійний зріст, підтримка чайлдфрі?

Жінки, які обирають в пріоритети сім’ю, сильніші. Я поясню. Люди, у яких є діти, серйозні зобов’язання і відповідальність не тільки за себе, не мають права на поразку. Їм важче віддатися незалежності й будувати кар’єру, кинути все й рушити до іншої країни, ночувати на робочому місці, адже вони – частина родинної команди. Тому ті жінки, які наважуються в першу чергу завести сім’ю, удвічі хоробріші та сміливіші. Чим складніша задача стоїть перед тобою, тим більше загартовується твій внутрішній стержень. Народження моєї доньки – моя найбільша життєва мотивація.

 (Сорочка, Violeta by Mango; бюстгальтер, Silenza; кюлоти, Topshop; босоніжки, KG Kurt Geiger; прикраси, Sova Jewelry (все – lamoda.ua)

Ти набрала вагу після пологів?

Так. До пологів я важила 75 кілограмів – нормальний показник як для мого зросту. Я дуже собі подобалась. А після сьомого місяця вагітності почала дуже різко набирати вагу. Коли вона сягнула 104 кілограмів, це занепокоїло навіть лікарів. Фізично я почувала cебе нормально, але через те, що я бачила, хотілося плакати. Після пологів у мене були дивні відчуття: я сплю і розумію, що мені заважає все моє тіло – ніби на мене вдягли чужий костюм. Максимальний дискомфорт. І вперше у житті у мене з’явилися комплекси. Жахлива фігура, розтяжки, опущені груди – усе вело мене до післяпологової депресії. У магазинах я не могла підібрати собі одяг – мого розміру просто не було, а в гостях відчувала себе великою копією себе самої – кожен звертав увагу на те, що я погладшала. Коли виходила на вулицю, я ніби відчувала, що на мене всі дивляться та роздивляються мої кілограми! Я плакала й не розуміла, звідки в мені, молодій щасливій жінці, з’явилося стільки відчаю. Чому я не можу прийняти саму себе?

Тобі досі некомфортно у власному тілі?

Дякувати богу, я змогла зібратись. Перш за все думками.

Яким чином?

Перестала себе жаліти. Стала боротись. Адже комплекси та тривога – це все від ліні та небажання змінюватися. Некомфортно з новою вагою? Борися! Займайся спортом, переглянь харчування. А якщо тобі добре у своєму нестандартному тілі, але ти зустрічаєшся з громадським осудом, не лінуйся тренувати характер. Навчися не сприймати думки, які тебе не стосуються. Усе працює в нашій голові. Сядь наодинці iз собою та подумай: що для мене важливіше? Я хочу гнітити себе та жити в комплексах? Не витрачай своє життя на задоволення чиїхось ілюзорних уявлень про ідеал. Поки в тебе є сили та можливості, відкривай себе світу. Бо той час, що ти витрачаєш на комплекси, ти могла би присвятити цікавим та корисним речам – подорожам, роботі, сім’ї. Проста математика: підрахуй час своїх думок i примнож їх на можливості. Поки ти страждаєш, інші просто роблять.

В інтервʼю Cosmopolitan Ешлі Грем (американська модель plus size. – Прим. ред.) просила називати її моделлю без приставки “плюс” та “XL”. Україна, на жаль, тільки починає мʼяку, але масову боротьбу з бодішеймінгом. Ти свого роду унікальне відкриття та обличчя українського бодіпозитивного руху. Готова очолювати революцію?

Насамперед мені хочеться, щоби наша боротьба за невтручання суспільства в стосунки жінок із власним тілом починалася із правильного виховання дітей. Свободу думок треба виховувати змалечку. Кожна людина повинна мати простір для власних думок і вподобань. Мене виховували інакше. Я все життя повинна була слухатися батьків. З одного боку, це зрозуміло – вони завжди бажали мені добра. А з іншого, я, студентка, велика дівчинка, банально не могла обрати одяг за своїм смаком. Мені необхідна була думка та порада будь-кого з оточення, бо я просто не розуміла, чого хочу. Чого хочу саме я! І так з усім суспільством: більшість не може почути себе та зрозуміти, як жити, кого любити та як собі подобатися. Нам потрібна популярна думка. А що нам радить сучасна мода? Дієта, успіх, Іnstagram. Я хочу на своєму прикладі показати українським жінкам, що звичайна дівчина – зі звичайними формами, без стрункої фігури та сухого пресу – повинна рухатися до своєї мети та не давати суспільному осуду збити себе із власної дороги до мрії.

Але ж існує поняття здоровʼя. Зайва вага позначається на загальному самопочутті.

Не треба виснажувати організм: дієта вплине на стан шкіри, якість волосся та нігтів. Жінка повинна подобатися собі! Так, ніхто не каже про безконтрольне вживання фастфуду, ніхто не популяризує лінощі тіла та душі. Мова про прийняття себе. Якщо ти в тілі, але відчуваєш себе розкішною, всесвіт погодиться з тобою та відчує твою впевненість. Чоловіки не бачать твоїх недоліків, поки ти сама їх не покажеш. Подобаються ті жінки та дівчата, які перебувають у гармонії із собою. А любов до себе – це прагнення до естетики. Жінка, яка важить більше 80 кілограмів, але доглядає за своїм здоров’ям, виглядає красивіше за ту, хто фанатично рахує кожну калорію.

Скільки повинна важити модель XL?

Не більше 92 кілограмів. Більше 100 кілограмів – це вже не здорово. Але все ж таки ми моделі – наочна картинка того, що пишна жінка має право на визнання та любов. Як і в будь-якому бізнесі, у моделінгу XL є свої правила. Я закликаю кожну дівчину не доводити себе до ожиріння. Але важити 40 кілограмів, вибачте мені, це не нормально.

Як харчуєшся ти? Що є у твоєму раціоні?

Сьогодні я не встигла поїсти. Тому зараз приїду додому та з’їм пшеничну кашу, салат із буряка та якесь варене м’ясо. Взяла собі за правило: якщо вдень я дозволяю собі з’їсти хліб або якусь випічку, то ввечері відмовляю в інших вуглеводах. Але це не тому що я сама собі ставлю жорсткі рамки – просто коли я їм легкі страви, без цукру і жиру, то краще себе почуваю. Шлунку комфортніше, тіло не набрякає, немає мішків під очима. Але все індивідуально, головне – навчитися слухати власне тіло. Воно підкаже.  

(Спідниця, Trendy Angel; топ, Women’secret; босоніжки, Miss KG (усе – lamoda.ua) 

Автор: Евгения Плихина
Фото: Артур Верховецкий,
Спецпроекты
Реклама

В его голове: поэт, музыкант и телеведущий Николай Серга

Начистоту об отношениях, творчестве и девушке мечты.

Ульяна Нешева о самовыражении, искусстве тату и моментах, которые надо учесть перед первой татуировкой

Художница и тату-артист Ульяна Нешева специально для Cosmopolitan рассказывает о своем пути и делится профессиональными советами, которые помогут каждому, кто решился на перманентный рисунок на теле. 

Loading...

«Хочу дарить улыбки и делать жизнь людей лучше», — Барвина о блогерстве, моде и вдохновении

Она развивает свои многомиллионные YouTube-каналы и дефилирует на неделе моды в Нью-Йорке. 

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.