Green flag: 10 питань, які варто поставити потенційному партнеру

Те, про що слід поговорити одразу


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @milesleavphoto

опубліковано: 4 квітня 2024

Час — наш найцінніший ресурс. Щоб проводити його лише з тими людьми, з ким нам «по дорозі», варто вміти визначати свої пріоритети й вибудовувати коло спілкування згідно з ними. Багатьох проблем у відносинах і невдалих романів можна уникнути, якщо ще на етапі знайомства зʼясувати деякі принципові для обох моменти. У матеріалі ми пропонуємо прочитати про питання, що можуть бути універсально важливими, і які має сенс зʼясовувати ще «на березі».

Якщо знайомство відбувається в dating app, частина відповідей на ці питання може відображатися в профілі людини: який формат відносин цікавить тощо. Проте ми рекомендуємо не покладатися виключно на ці пункти в акаунті, та якщо між вами стався match, поступово проговорити все в листуванні або при живій зустрічі. Не має значення, йдеться зараз про спілкування онлайн чи знайомства офлайн. Нині, коли так українців й українок захищають нашу державу у війську, перебувають у постійних розʼїздах через волонтерську діяльність і роботу чи вимушено покинули свої домівки, люди не завжди мають можливість фізично бути поруч, проте все одно прагнуть знайомств, спілкування і кохання. 

1. Яких відносин він хоче

Стосунки без зобовʼязань, one-night-stand, довгострокові стосунки, створення родини? Головне, щоб ви збігалися у своїх бажаннях. Situationships класні тоді, коли ви обоє хочете в моменті приємно провести час і задовольнити потреби в спілкуванні, теплі та сексі — але все не так весело, коли зʼясовується, що один із партнерів насправді прагне більшого, а для другої сторони це була лише тимчасова пригода. Звісно, часто буває і таке, що люди сходяться без значних планів і очікувань, без надмірно суворого підходу «Я хочу лише серйозних відносин» — вони відпускають ситуацію і дають стосункам розвиватися (або ні) природним чином. І з «несерйозних» відносин може згодом утворитися міцний союз, якщо люди справді закохалися і хочуть бути разом. Проте говорити й «звіряти годинники» — це завжди правильно і важливо.

2. Як ставиться до шлюбу і перспективи народження дітей

Так, про це може бути зарано говорити на ранніх етапах спілкування і перших побаченнях. Проте якщо ці питання важливі для тебе, не варто затягувати з ними й соромитися поговорити. Якщо одна зі сторін є переконаною чайлдфрі, або навпаки хоче велику родину, про це краще знати й розуміти, яким може бути вектор розвитку ваших стосунків. Звісно, багато людей у своїх поглядах знаходяться десь «посередині» — не впевнені, чи колись хотіли б офіційно одружуватися, але цілком здатні на цей крок, зустрівши своє кохання. Проте краще дізнатися в самого потенційного партнера все, що він готовий сказати з приводу шлюбу і дітей, ніж перебувати в стані невизначеності, або, наприклад, лише з часом зʼясувати, що він категорично не зацікавлений в шлюбі та батьківстві — а ти сама хотіла б у майбутньому стати і дружиною, і мамою.

3. Його міркування щодо поділу домашніх обовʼязків у парі

Питання звучить дуже серйозним? Повір, це можна зʼясувати і в жартівливій формі та доволі легко! Розмова про те, чи вміє він готувати, підтримувати чистоту вдома, як ставиться до цих питань і як було заведено в нього в родині, у батьків, буде і цікавою, і корисною. Може, коли дійде до спільного проживання, ви обоє будете готові частіше замовляти доставку їжі, викликати клінінг і ні про що не перейматися. Але раптом він очікуватиме вечерю з трьох страв щоденно, і вважає за норму, коли жінка має виконувати «подвійну роботу»? Краще дізнатися про його погляди одразу! 

4. Почуття гумору

Це навіть не питання — це те, що зрозуміло майже одразу! Для тебе важливо мати справжнього соулмейта, з яким можна до сліз посміятися над спільними жартами, обмінятися абсурдними мемами і постійно вигадувати щось новеньке та смішне? Тоді не втішай себе, що «людина ж хороша», якщо його дотепи — пласкі й крінжові. Спільне почуття гумору — фундамент і дружніх, і любовних відносин.

5. Які має інтереси та як любить проводити час

Ти хочеш присвячувати вихідні відвідуванню музеїв і виставок, шопінгу, дослідженням красивих локацій міста і бранчами в кафе, а він — любитель залишитися вдома і грати в приставку? Або хтось із вас  віддає перевагу виключно міським розвагам, а інший — велопрогулянкам на природі й туристичним походам? Які ви обоє маєте хобі, яку любите музику, книжки та серіали? Відкривати один одному свої захоплення і знайомити з новими видами дозвілля — це дуже цінно і корисно! Головне, аби вам обом було цікаво обмінюватися досвідом і ви готові були
експериментувати і йти один одному назустріч, комбінуючи способи проведення вільного часу, якщо ваші улюблені види активності — різні.

6. Як ставиться до здоровʼя

Наявність чи відсутність шкідливих звичок і, тим більше залежностей. Як він ставиться до свого ментального здоров'я, повсякденної фізичної активності, спорту, харчування? Чи не є він антиваксером? Повір, це має значення, адже прямо впливає і на якість, і на тривалість життя. Наприклад, якщо ти сама стараєшся харчуватися збалансовано, уникати алкоголю, а в разі потреби — звертатися до лікаря і відповідально ставитися до свого здоровʼя, цей спосіб життя може бути складно підтримувати поруч із людиною, яка любить регулярно випити, їсть переважно  junk food, а лікується виключно «народними методами»

7. Чи спільні у вас цінності

Збірний пункт для всіх аспектів життя, що є важливими для тебе. Політичні та релігійні погляди, місце карʼєри в його житті, як він розставляє пріоритети між роботою, стосунками, друзями, родиною, часом на самоті. Наскільки він консервативний? Як ставиться до тварин? Це — довгий список, але все, що є принциповим для тебе, є сенс звірити з тим, що є ключовим для нього.

8. Ставлення до родини та до минулих стосунків

Всі ми родом із дитинства. Якщо чоловік має складні відносини з батьками, це не може не відображатися і на тому, який він у відносинах. А стосунки з матір'ю напряму впливають на те, як він сприймає інших жінок. До цього ж пункту віднесемо досвід минулих романів: стосунки бувають різними, але якщо чоловік про всіх колишніх відгукується в різко негативному ключі, гостро засуджуючи їх і за особистісні риси, і за те, що відносини не склалися, це — привід насторожитися. Звісно, згадки й розмови про колишніх самі по собі є зайвими — мало хто бажає слухати слова захвату чи критики в бік тих, хто мав би давно лишитися в минулому. Проте достатньо знати суто на рівні фактів, як давно завершилися попередні відносини та наскільки вони були серйозними. Якщо ж чоловік мав попередній шлюб і в нього є діти, то збереження адекватних людських відносин із колишньою жінкою й активна залученість у виховання спільної дитини свідчать його про надійність і порядність.

9. Сексуальні вподобання

Можливо, це не та тема, яка одразу постане у вашому листуванні чи при зустрічі (хоча різні стосунки можуть починатися по-різному!), проте і про неї варт вміти говорити. Головне буде зрозумілим і без слів, але про все, що тебе цікавить, можна і треба поспілкуватися з ним. Сексуальна сумісність у парі є фундаментально важливою: від того, наскільки часто, коли саме і як вам обом хочеться сексу напряму залежить гармонія у відносинах. Міцні стосунки — ті, в яких немає сексуального невдоволення однієї зі сторін, що накопичується, і тривоги другого партнера, який відчуває, що має більше старатися, аби вдовольнити свою пару, навіть якщо сам не має таких бажань. Класний і гарячий секс — те, що завжди підтримуватиме пристрасть у ваших стосунках.

10. Ваш вайб

Це не питання, але за своєю сутністю це те, що триматиме вас разом. Це те, що ви відчуваєте одне до одного і те, як поводитеся. Те, наскільки вам добре, коли вам поруч. Як ви проявляєте почуття і приділяєте увагу одне одному — чи обоє ви любите пестливі слова, смішні прізвиська, дарувати сюрпризи, влаштовувати несподівані побачення та нічні марафони перегляду фільмів. Якщо те, як ти кохаєш і хочеш бути коханою, допасовується до партнера, як фрагменти пазла, ваші стосунки будуть теплими й щасливими.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ