Що насправді означають «змішані сигнали» у відносинах і як ефективно на них реагувати

Ти заслуговуєш на те, щоб зустрічатися з тим, хто справді цього хоче і готовий до стосунків


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @reilleyphotography

опубліковано: 27 липня 2024

Реклама

Швидше за все, кожна з нас у той чи інший момент отримувала «змішані сигнали». Ти зустрічаєш когось, ви знаходите спільну мову, він проявляє зацікавленість, а потім усе раптом починає здаватися непевним. Він зникає з лиця землі, зрідка надсилає повідомлення, і в тому, як він спілкується з тобою, немає жодної послідовності, оскільки він намагається заплутати тебе «змішаними сигналами». Така поведінка можлива з боку, скажімо, колишнього, з яким ви хочете відносити стосунки, або в situationships, щодо яких ти не впевнена, чи переростуть вони у справжні стосунки.

У світі знайомств, де, на жаль, дуже часто трапляються ґоустери чи інші диваки, важко зрозуміти, чи справді він зайнятий, чи просто не зацікавлений у знайомстві. Можливо, він нерішучий або не вміє проговорювати свої потреби. А можливо, він тримає тебе на гачку, користуючись твоєю прихильністю. Але зрештою, незалежно від причини ти не повинна ні зараз, ні надалі залишатися поруч і сподіватися, що людина, яка тобі подобається, дасть тобі те, на що ти заслуговуєш, а саме відверту комунікацію від самого початку.

Коуч із питань сексу та стосунків Енн Нгуєн пояснює, що більшість людей подають «змішані сигнали» через внутрішній конфлікт із собою. «Це може бути свідомим чи підсвідомим, але в будь-якому разі важливо знати, що боротися із цими “змішаними сигналами” — це не те, що ти маєш робити».

У цій статті ми розбираємо, чим насправді є «змішані сигнали». Як довго ти чекаєш? Як попросити його прояснити ситуацію? І коли ти зрозумієш, що настав час рухатися далі? Ми звернулися до експерток, щоб дізнатися, як інтерпретувати все це і як саме варто реагувати.

Що таке «змішані сигнали»?

Секс-коуч Порша Браун визначає «змішані сигнали» як «повідомлення або поведінку, які є незрозумілими або непослідовними, що ускладнює усвідомлення того, що людина насправді думає або відчуває».

Ми всі зайняті люди, і разові інциденти, коли ми, наприклад, забуваємо відповісти під час напруженого тижня, є нормальними. Але ключ до розпізнавання «змішаних сигналів» полягає у виявленні закономірності

Наприклад: 

  • між його словами та діями постійно простежується невідповідність. Він каже тобі, що хоче зустрітися в п’ятницю за вечерею, але не завдає собі клопоту відповісти на твої повідомлення або призначити конкретний час;
  • він відповідає епізодично, принаймні кілька разів на тиждень, і тобі важко передбачити, чи відповідатиме він і коли;
  • він виходить на зв’язок лише тоді, коли має якусь вигоду від взаємодії — чи то секс, чи щось інше;
  • той, хто постійно демонструє таку поведінку, не може бути людиною, на яку тобі варто витрачати час і зусилля. Незалежно від того, чи це дружба, чи романтичні стосунки, чи секс без зобов’язань, важливо розуміти, що слова і дії твого партнера збігаються, адже, зрештою, саме так ви будуєте довіру.

Приклади «змішаних сигналів»

Ми проконсультувалися з експертами, щоб отримати список прикладів поведінки, яка демонструє «змішані сигнали», і дізнатися, як вони проявляються в «дикій природі». Найпоширеніший? Коли він каже, що хоче провести час разом, але ніколи не будує реальні плани та не робить цього. Серед інших:

1. Говорить, що не хоче нічого серйозного, але збирається познайомити тебе зі своєю сім’єю.

2. Стверджує, що він готовий до серйозних стосунків, але не робить послідовних кроків, необхідних для побудови таких відносин.

3. Час від часу надсилає текстові повідомлення, щоб привернути твою увагу, навіть після того, як він сказав, що не може регулярно зустрічатися з тобою або поглиблювати ваші стосунки.

4. Демонструє бажання налагодити зв’язок, але його «мова тіла» відчувається як закрита.

5. Говорить, що він готовий зустрітися, але ніколи не доводить свої плани до кінця.

6. Він привітний під час особистої зустрічі, але ігнорує повідомлення або дзвінки, коли ти намагаєшся вийти на зв’язок.

7. Він відсутній доти, доки не почує, що у твоєму житті відбувається щось захопливе та цікаве.

8. Відповідає на випадкові історії або пости в соцмережах і/або лайкає їх, але при цьому не відповідає на твої повідомлення.

9. Займається з тобою сексом, але насправді не включений у процес і не виявляє уваги до тебе.

10. Відволікання, відсутність зорового контакту, залипання в телефоні під час побачення — так, ніби він погодився на зустріч, але більше не хоче бути присутнім.

Чому люди подають «змішані сигнали»?

Психологію «змішаних сигналів» варто вивчати. Як дізнатися, що хтось має добрі наміри, але просто не розуміє особистих кордонів або не вміє спілкуватися? Браун зазначає: «Люди можуть подавати “змішані сигнали”, бо бояться бути відкинутими. Вони можуть намагатися залишати “шляхи відходу” або остерігатися зобов’язань, щоб уникнути болю». Вона каже, що такі люди також можуть бути просто невпевненими в тому, чого хочуть, і/або не усвідомлювати, як їхні дії впливають на інших.

Нгуєн погоджується, додаючи, що деякі непослідовності у спілкуванні можуть бути пов’язані з травмою, періодом психологічного відновлення або копінг-стратегією, якої люди навчилися у своєму житті.

У будь-якому разі «змішані сигнали» є поганою послугою для обох сторін. Вони не сприяють побудові повноцінних стосунків і можуть свідчити про те, що він або ви обоє не готові до стосунків — можливо, цим відносинам не судилося бути. Це можуть бути розбіжності в часі, який ви готові приділяти одне одному, в способах вираження емоцій, в інтересах.

З іншого боку, Нгуєн каже, що багато людей подають «змішані сигнали», тому що їх навчили брехати або маніпулювати іншими, щоб задовольнити свої потреби, або ж вони можуть не знати, які їхні справжні потреби. Наприклад, колишній, який телефонує тобі тільки тоді, коли чує від друга, що у тебе все добре і ти зустрічаєшся з іншим та маєш нових друзів. Насправді він не хоче зустрічатися з тобою, але й не бажає, щоб ти була з іншим. Такі особи можуть бути справді брехливими за своєю природою або просто навченими минулими травмами чи досвідом, що саме так можна знайти кохання. Але чи правда це? Якщо комусь потрібно маніпулювати або грати в ігри, щоб змусити когось зустрічатися з ним, то стосунки, в які він вступає, ніколи не будуть справжніми або дійсно значущими.

Як реагувати на «змішані сигнали»

Браун каже, що важливо дослухатися до своєї інтуїції. Якщо ти відчуваєш, що щось не так або не співвідноситься з дійсністю, довірся собі та визнай ці почуття. Просте визнання того, що він може бути не тим, хто тобі потрібен, здатне допомогти рухатися далі.

Якщо він постійно тебе підводить, спробуй надіслати щось на кшталт:

«Я не впевнена, що я — саме та людина, яку ти зараз шукаєш. Я шукаю партнера, який реагує на мої запити та готовий проактивно планувати зустрічі зі мною».

Якщо спочатку все йшло добре, але потім він десь зникнув, варто востаннє перевірити, чи все гаразд, за допомогою чогось на зразок:

«Привіт. Я відчуваю, що на початку ти був зацікавлений і захоплений мною, а зараз я майже нічого не чую від тебе. Я дуже ціную відвертість, чесність і ясність у спілкуванні з людьми, з якими перебуваю у стосунках/зустрічаюся. Це можливо для тебе?»

Якщо він переписується з тобою і не будує планів, дай зрозуміти, що, хоча з ним цікаво спілкуватися онлайн, ти тут для того, щоб спілкуватися в реальному житті. Нгуєн пропонує написати:

«Привіт. Я помітила, що ми багато листуємося, і ціную твою турботу і те, що ти цікавишся, як проходить мій день, але ми ще не планували зустрітися особисто. Я дійсно шукаю когось, з ким я могла б зустрічатися наживо й ходити на побачення. Ти готовий до цього?»

Зрештою, тільки тобі вирішувати, як бути зі «змішаними сигналами». Ми знаємо, що це легше сказати, ніж зробити, особливо коли йдеться про справжні почуття, але не бійся бути впевненою у своїх силах і повідомляти про свої потреби. Ти заслуговуєш на те, щоб зустрічатися з кимось, хто не лише задовольняє ці потреби, але й робить усе можливе, щоб ти відчувала, що тебе цінують і люблять. Найкращий спосіб знайти цю людину — відпустити те, що тебе стримує.

За матеріалами cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ