10 «зелених прапорців» у стосунках, які можуть свідчити, що він — твоя половинка

Уміє проговорювати почуття й бажає розвиватися? Одразу «так»!


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @isabelandbartosz

опубліковано: 22 травня 2024

Незалежно від того, чи ви познайомилися через мобільний застосунок, чи зустрілися так оригінально, що це гідно романтичної комедії, знайомство з кимось новим сповнене хвилювання й загадковості. Коли ти ходиш на побачення й переписуєшся з ним, ти, швидше за все, прагнеш зрозуміти, чи можуть ці стосунки стати довгостроковими. Ось тут у гру вступають «зелені прапорці».

Ти, напевно, чула про «червоні» та навіть «жовті прапорці», але «зелені прапорці» є одними з найважливіших при знайомстві. Хай як це звучить, green flags — це ознака того, що людина і стосунки з нею мають потенціал для здорового і приємного майбутнього. Ліцензована терапевтка з питань шлюбу та стосунків Сюзі Дарен пояснює: «“Зелені прапорці” проявляються в словах і поведінці людини, і якщо вони повторюються, то можуть розповісти нам про доброту й чесність партнера».

«Зелені прапорці» відрізняються від тих рис, про які ти мріяла у 12 років, уявляючи свою майбутню другу половинку (вибач, але бути високим, смаглявим і красивим — це не те, про що ми зараз говоримо!). «Дуже легко обирати партнерів на основі зовнішності, хімії та інших більш поверхових факторів, але це майже завжди призводить до розчарування (і, швидше за все, до розриву) без достатньої кількості міцних цеглинок, з яких складаються відносини», — пояснює Дарен. Натомість спостерігай за тим, як партнер послідовно взаємодіє з тобою й навколишнім світом.

Хоча ніхто не є ідеальним і в усіх неодмінно є один-два недоліки, виявлення цих «зелених прапорців» може вказувати на те, що потенційний партнер може стати чудовою парою. «Важливо, щоб “зелених прапорців” було набагато більше, ніж “червоних” або “жовтих”, — зазначає Дарен. — Це підвищить імовірність того, що потенційний партнер буде достатньо зрілим і матиме ресурси, щоб взяти на себе зобов’язання щодо здорових стосунків».

Готова дізнатися, чи знайшла ти «свою» людину? Читай далі про «зелені прапорці», які, на думку експертів, можуть свідчити про те, що він буде першокласним партнером.

1. Він може бути вразливим

Хоча відкритість перед партнером може змусити будь-кого почуватися трохи емоційно вразливим, Дарен каже, що це — один з найбільших «зелених прапорців» у стосунках. «Успішні стосунки вимагають від обох партнерів здатності відверто говорити про свої почуття, — пояснює вона. — Це приносить близькість і безпеку, а також здатність обробляти думки та переживання, коли між вами відбуваються складні розмови». Ніяких ігор у здогадки чи «я в порядку»!

2. Він вміє спілкуватися

Запитай будь-якого фахівця у сфері знайомств, і він, швидше за все, погодиться, що спілкування — це наріжний камінь усіх здорових стосунків. «Говорити відкрито і розповідати про свої почуття — це цінний «“зелений прапорець”», — зазначає експертка у сфері стосунків Одрі Гоуп, але справа не лише в тому, що він говорить. Те, як він слухає і реагує, також життєво важливо.

«Можливість говорити доброзичливо і чесно, знаючи при цьому, що тебе вислуховують з уважністю й повагою, дозволяє новим парам пізнати “справжні версії” одне одного, — пояснює Дарен. — У стабільних парах це забезпечує глибокий рівень емоційної близькості та дає інструменти для спільної подорожі по життю як чесним та люблячим партнерам». Це не означає, що ви ніколи не розходитеся в думках; це просто означає, що ви знаєте, як сперечатися конструктивно й екологічно. Дарен додає: «У міцних стосунках важливо регулярно скидати напругу, щоб канали комунікації та любові залишалися чистими й відкритими, без болю та образ, що накопичуються із часом».

3. Він добрий та уважний

Ключовим моментом тут є те, щоб твій партнер був добрий не тільки коли він добивається свого або коли у нього гарний настрій, — ми говоримо про те, що він постійно проявляє доброту, навіть під час розбіжностей або тоді, коли все йде не за планом. Вона має виходити за межі ваших стосунків, каже Гоуп. Притримувати двері та бути уважним на побаченнях — це одне, але зверни увагу на те, як він взаємодіє з іншими. «Чи він залишає чайові? Як він розмовляє з іншими на ваших побаченнях? Чи призначає побачення заздалегідь, чи в останню хвилину? — запитує Гоуп. — Саме ці дрібниці можуть розповісти тобі про все».

4. Він самосвідомий

Порада від професіонала: люди, які витрачають час на пізнання своїх думок, почуттів і мотивів, як правило, більш вдумливі та усвідомлені у стосунках. «Вони розуміють власний емоційний ландшафт, що робить їх краще підготовленими до злетів і падінь у відносинах», — пояснює Дарен. Таке розуміння є неоціненним для створення глибокого, змістовного зв’язку. Коли твій партнер перебуває в гармонії з власними емоціями, він більш здатний розпізнавати й поважати твої. Якщо твій партнер регулярно займається самоаналізом, демонструє справжнє розуміння свого внутрішнього світу і проявляє емпатію, можливо, ти знайшла свою половинку.

5. Він прагне розвиватися

Бажання розвиватися — це важливий «зелений прапорець» у будь-яких стосунках. Чи ходить він на терапію або активно працює над собою? Чи відкритий він до змін і самопізнання? Чи він гнучкий? Гоуп каже, що ця риса є напрочуд важливою, оскільки вказує на те, що твій партнер прагне особистісного зростання, а отже, і розвитку ваших стосунків. Таке ставлення не лише сприяє зміцненню відносин, але й гарантує, що ви обоє постійно вдосконалюєтеся й адаптуєтеся як особистості та як пара.

6. Він працює над вашими стосунками

Важливе зауваження: стосунки не обов’язково мають бути ідеальними із самого початку. Насправді дуже ймовірно, що в обох людей є рани, шаблони в мисленні та інші захисні механізми, які неминуче призводять до розривів і конфліктів. Дарен каже, що спільна робота над покращенням стосунків розвиває навички співпраці та породжує відчуття спільного творення, цінності та задоволення від добре виконаної роботи.

Прояв здорової любові вимагає, щоб обидві сторони виконали роботу і дослідили свій досвід і свої проблеми, щоб вони могли любити, не потребуючи того, аби інша людина заповнювала порожнечу. «Небезпечно кохати, просячи іншого підтвердити та зцілити те, про що ти повинна подбати сама», — пояснює Гоуп. Коли обидва партнери готові докладати зусиль, це свідчить про те, що вони прагнуть, аби їхні відносини процвітали, створюючи міцний фундамент для довготривалого зв’язку.

7. Він має почуття особистої відповідальності

Знаєш, що дуже сексуально? Коли хтось може подбати про себе фізично, розумово, емоційно та фінансово. Насправді це обов’язкова умова для здорових стосунків. Дарен говорить, що, коли твій партнер серйозно ставиться до особистої відповідальності, це означає, що він може впоратися із життєвими викликами, не руйнуючи стосунки. Така стабільність створює безпечне середовище, де ви обоє можете процвітати у здоровому збалансованому зв’язку. З іншого боку, брак стабільності часто призводить до того, що стосунки наповнюються співзалежністю та хаосом.

8. У вас схожі світогляди

Будуєте спільне життя? Спільний світогляд — це обов’язкова умова. Ваш світогляд формує ваш спосіб життя, систему переконань, те, як ви хочете виховувати дітей, і практично всі інші важливі аспекти життя. Дарен каже, що погляди на принципові речі повинні збігатися, починаючи зі ставлення до алкоголю та закінчуючи довгостроковими цілями, інакше хтось із вас чи ви обоє, швидше за все, будете йти на компроміси та жертви, які згодом можуть викликати у вас почуття образи.

9. Він змушує тебе сміятися

Веселощі та сміх є більш важливими факторами, ніж ти можеш собі уявити. Дарен вважає, що вміння жартувати та знімати напругу разом — це чудовий знак. «Здорові стосунки завжди мають включати спільні розваги, — каже вона. — Наприклад: повноцінне сексуальне життя (що б це не означало для тебе!), зацікавленість у задоволенні одне одного, віддання переваги спільному відпочинку та проведенню часу з друзями та родичами одне одного, а також планування побачень та дозвілля». Річ не лише в тому, наскільки добре вам проводити час разом, але в поєднанні з іншими «зеленими прапорцями» це рецепт міцних щасливих стосунків.

10. Він розкриває твої власні «зелені прапорці»

Гоуп каже, що секрет, як стати професіоналом у виявленні «зелених прапорців», полягає в тому, щоб перебувати у просторі, який притягує здорові стосунки для тебе самої. «Стосунки — це закон тяжіння на глибшому рівні», — каже вона. Якщо ти не відчуваєш, що готова до стосунків, або тобі не дуже комфортно з усвідомленням, ким ти є або де ти зараз, навіть стосунки з кимось, хто має купу «зелених прапорців», можуть бути нетривалими, тому що ти не зможеш проявити себе якнайкраще. Дарен каже, що для цього дуже важливо проводити особистий чекап.

Відчуй енергію, яку ти випромінюєш у світ, і те, що ти впускаєш до свого життя. Зосередься на собі, своїх цілях, психічному здоров’ї та віддай пріоритет цьому, а не пошуку партнера. Трохи попрацювавши над собою і поміркувавши, ти зможеш не тільки помітити «зелені прапорці» потенційного партнера, але й багато чого застосувати до себе. Зрештою, людина, яка тобі підходить, не лише матиме «зелені прапорці», але й допоможе виявити та доповнити всі свої найкращі риси.

За матеріалами cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ