З перших вуст: українки про карантин і коронавірус у Мексиці, ОАЕ та Туреччині

Cosmo

Практично весь світ на карантині через пандемію коронавірусу. Ми розпитуємо українок, що живуть за кордоном, як все відбувається у їхніх країнах. На черзі — Мексика, ОАЕ та Туреччина.

Софія Касенюк (ОАЕ, Дубай)

Про коронавірус тут почали говорити ще в кінці лютого, коли було зафіксовано багато нових випадків заражених в ОАЕ. Тоді всіх закликали ретельно мити руки, всюди з’явилися санітайзери. Але великої паніки спочатку це не викликало.

Перше, на що ввели обмеження в Еміратах, був кальян. З 12 березня було заборонено курити кальян у всіх закладах громадського харчування, потім закрили всі кінотеатри, парки розваг, через декілька днів закрили всі фітнес-центри та басейни, потім — бари, ресторани та готелі.

Все починалося досить спокійно, люди просто повинні були посидіти вдома до кінця березня, мити руки, мінімізувати контакт з іншими людьми. В перші дні карантину в супермаркетах було досить людно, всі хотіли закупитися на наступні два тижні, але дефіциту якихось продуктів я не помітила. Тоді в супермаркет навіть було дозволено заходити без маски.

Через тиждень ввели комендантську годину — з 8 вечора до 6 ранку не можна було виходити на вулицю (тільки на роботу та в аптеку), тому що вулиці і весь публічний транспорт дезинфікували. Але до 8 вечора людей на вулицях було досить багато — хтось гуляв з дітьми, хтось займався спортом. В магазинах та аптеках встановили позначки для дотримання дистанції в черзі, вхід – тільки в масці.

4 квітня вийшла постанова, що вулиці будуть дезинфікуватися 24/7 впродовж двох тижнів, тому без нагальної потреби виходити з дому не можна (тільки на роботу, в магазин чи аптеку).  Щоб вийти з дому, потрібно заповнити форму на сайті, де вказана причина виходу. Також у всіх публічних місцях необхідно носити маску, а у всіх закритих публічних місцях (громадський транспорт, магазин) — ще й  гумові рукавички. За недотримання цих правил — штраф у розмірі 300-500 доларів. При вході у супермаркети тепер перевіряють температуру безконтактним термометром.

На початку карантину я виходила на пробіжку кожного вечора, але зараз виходжу лише раз на 5-6 днів в супермаркет за продуктами. Доставка продуктів і готової їжі додому діє як і раніше, тільки тепер замовлення треба забирати біля головного входу в будинок, вхід кур‘єрам в будівлю заборонений.

На щастя, ніхто з моїх знайомих не хворів за весь цей час, тому особисто я не стикалася з процедурою проходження тесту на коронавірус. Але в новинах постійно повторюють, як діяти, коли у вас є симптоми цієї хвороби. Потрібно зареєструватися онлайн в найближчій клініці, не користуватися громадським транспортом, їхати власною машиною чи на таксі до лікарні, постійно бути в масці та рукавичках. Тестів, кажуть, вистачає. Вартість одного — 30 доларів, результати приходять через добу.

Особисто я зараз намагаюсь ізолюватися по максимуму: дуже рідко виходжу на вулицю та майже не контактую з іншими людьми. Стараюся залишатися позитивною, хоча змушена буду святкувати день народження в таких умовах. Але зараз є час для того, щоб виспатися, зайнятися спортом, почитати, передивитися улюблені фільми, навчитися готувати щось нове.  

 

Саша Омельянец (Мексика, Мехико-Сити)

Когда количество случаев в Италии увеличивалось, многие люди переживали и отменяли поездки в Европу. Я считала все это паникой и уверено утверждала, что ничего отменять не нужно, что это очередной «грипп», которым нас пугают, а мы уже пуганые.

Когда Covid-19 уже завезли в США, и наши американские соседи планировали закрыть перелеты из Европы, где вирус уже разносился с сумасшедшей скоростью, я боялась, что Мексика тоже отменит рейсы, и не только из Евросоюза. Ведь ко мне же должна была лететь моя мама. Самолет мамы должен был вылететь 20 марта и через Стамбул лететь в Мехико. А в наших странах (во всех трех) тогда, вроде как, никто не болел, и мы слабо верили в серьезность угрозы. В результате, естественно, родители не прилетели. В эту же неделю все стало намного серьезнее. Эта самая неделя началась 16 марта. Появились первые 50, потом 100 заболевших, и уже ко дню несостоявшегося прилета родителей, я была очень рада, что они его перенесли.

Официальный карантин в Мексике начался 30 марта, при этом многие большие офисные организации Мехико Сити и других больших городов отправили сотрудников на удаленку уже 16 марта. Рекомендации о самоизоляции от Министерства здравоохранения поступали, начиная с 19 марта, но расходились с мнением президента страны.

Я пишу это 7 апреля 2020 года, на данный момент по данным World Health Organization в Мексике 2143 заболевших, а по данным Министерства Здравоохранения — 2785. Я хочу рассказать, какие меры принимаются и как проходит карантин на сегодняшний день в Мехико Сити (столица Мексики, она же Штат Мехико Сити, не путать со Штатом Мехико). Законы в разных штатах могут отличаться, поэтому ситуация может быть разная.

Карантин сегодня проходит на основе рекомендаций. Рекомендуют быть дома, не ходить по улице, не собираться группами и т.д. Самые «приказные» рекомендации: мыть и дезинфицировать руки, не трогать лицо, держать дистанцию. Штрафов нет, арестов — тоже. Такси и общественный транспорт продолжает функционировать в обычном режиме. При этом жителей нашего огромного мегаполиса на улицах найти довольно сложно. Рестораны, салоны красоты, парки, торговые центры и прочие места массовых скоплений народа закрыты. Даже леса около города являются национальными парками, то есть в них есть вход, который закрыт. Многие рестораны работают на доставку или самовывоз. Продуктовые супермаркеты и аптеки открыты, в них сейчас пускают всего по несколько посетителей одновременно и по одному человеку из семьи или компании. У кассы расчерчены линии допустимой дистанции, работают только кассиры и охрана, упаковщики продуктов и паковщики не работают. На автомобиле приезжать можно, маску носить желательно, но не обязательно. Персонал обязан носить специальные маски.

Состояние медицины здесь великолепное. Если есть хорошая страховка, то вообще отлично. Государственные генеральные клиники, которые работают с публичной страховкой, тоже качественные и хорошо оборудованные, но могут быть, в случае большого количества больных, сильно заполнены, в них и так всегда большие очереди. По закону страны, в экстренных случаях, коим является коронавирус, любая клиника обязана принять и помочь пациенту, не зависимо от того, какая у него страховка и материальное состояние на данный момент, а скорая обязана доставить в ближайшую клинику. Какой счет при этом после будет представлен пациенту, история умалчивает. Правительство Мексики утверждает, что страна уже несколько месяцев готова к эпидемии и имеет все необходимое для клиник оборудование. Проверять, слава Богу, ни мне, ни кому-то из знакомых или родственников не приходилось.

В случае возникновения симптомов коронавируса рекомендуют писать смс на бесплатный номер. При подозрении, что это действительно Covid-19, к пациенту на дом вызывают контрольную группу, которая, при необходимости, сделает тест. Если наличие вируса подтвердится и заболевший не попадает под группу риска, его оставят дома, доставив ему кит помощи. В него входят необходимые медикаменты, маски, термометр и еда на небольшой срок времени. При этом будут каждый день перезванивать и уточнять состояние пациента. В случае ухудшения вышлют скорую помощь. Самостоятельно ездить по больницам настоятельно не рекомендуют.

Официально устроенным работникам государство на данный момент обязывает выплачивать 100 % заработной платы, будет ли так далее — время покажет. Что касается мойщиков машин, паковщиков, многих официантов и даже администраторов, и прочих не официальных работников Мехико (коих 49%) – история, снова таки, умалчивает.

Как живу я. С 20 марта я нахожусь на самоизоляции и даже не посещаю супермаркеты.  Необходимости выходить как таковой нет. Продукты заказываю с доставкой домой, лекарства при необходимости тоже можно. В нормальное время доставка из продуктового работает быстро, около 1-2 часов. Во время карантина, конечно же, медленнее. В начале доставляли на следующий день, последний раз — за 3 дня. Стоимость доставки около 80 гривен, в некоторых случаях –бесплатно.  Практически все необходимые продукты есть в наличии, дефицита риса, туалетной бумаги или салфеток не наблюдается.

Тем временем найти антисептики, медицинский спирт, антибактериальные салфетки или мыло практически не возможно. Масок вообще нет. Говорят, что 3 месяца назад Мексика активно продавала те самые защищающие от вируса маски N95 в Китай, а теперь у того же Китая старается их выкупить. Так как защиты у меня нет, кроме собственного иммунитета и витаминов, то мое общение с людьми максимально ограничено. Живу с мужем и котом, с ума в одиночестве не схожу. Мы усиленно моем руки и квартиру, средств по дезинфекции нам повезло купить достаточно, лифтом не пользуемся, машины дезинфицируем при необходимости их использования. Мой дом — моя крепость. Я действительно верю, что моя самоизоляция спасет многих людей.

Марі Караденіз (Туреччина, Стамбул)

Коли в країні з‘явився перший інфікований, настрій деяких жителів нашого міста був доволі істеричний, багато хто почав панікувати і купувати макарони, крупи, туалетний папір (куди ж без нього), консерви і, що дивно, чіпси. Але на той момент ще й мови не було про якийсь карантин, навіть ресторани працювали.

За декілька днів ситуація змінилася — ресторани та кав‘ярні зачинили, почали зачинятися магазини, які продають товари не першої необхідності, магазини одягу і т.д. Настрій населення став, я би сказала, напруженим. Значно збільшилась кількість людей в масках, але деяким громадянам було дуже важко адаптуватись під ці умови. Вони продовжували жити своїм життям та, наприклад, відправляти своїх синів в армію, зібравшись гуртом по 20-30 осіб та інфікучи одне одного.

Зважаючи на це, влада вирішила заборонити такі заходи та стягувати штрафи з порушників. Зараз люди вимушені дотримуватись встановлених обмежень  ніхто не може зайти в магазин, банк, державну установу чи будь-яке громадське місце без маски. Чи всі розуміють необхідність цього? Ні. Але вимушені дотримуватися правил. Я бачу багато людей, які знімають маску на вулиці, вдягають, заходячи кудись, і потім знову знімають, не дотримуючись ніяких правил гігєни. Я переконана, що більшість населення вважає ці всі обмеження чимось неважливим.

Офіційно в країні немає повного карантину. Є прохання влади не виходити на вулицю без нагальної потреби. Заборонено виходити тільки дітям, людям віком до 20 років (включно) за умови, що ті не працюють, і тим, кому 65+. Заборонено гуляти в парках, на узбережжі, в лісі, розбивати кемпінги і ходити в походи. Всі заходи такого роду заборонені. Також заборонено ловити рибу. За все це стягують штрафи. Також штрафи стягують за недотримання правил збереження дистанції, наприклад, в міському транспорті. 

Наразі ми виходимо на вулицю приблизно раз на два тижні, їздимо в гіпермаркет, купуємо їжу і повертаємося чекати кращих часів вдома. Звичайно, користуємось масками, хірургічними рукавичками та санітайзерами. Все, окрім їжі, замовляємо онлайн. Їжу теж можна замовити, але оскільки ми можемо на власному автомобілі доїхати до напівпустого маркета, не хочемо ще більше навантажувати вже досить втомлених працівників, які важко працюють, щоб замовлена їжа потрапила до кожного дому вчасно. 

Обидві сестри мого чоловіка працюють в лікарнях. Одна з них хірургічна медсестра, інша — гінеколог. Обидві мали контакти з інфікованими. Вагітна жінка, котра знехтувала карантином та ходила проводжати родича до армії, потрапила в лікарню з підозрою на коронавірус. Згодом тест підтвердив діагноз. Менше ніж за тиждень вона і її дитина, на жаль, померли. Зараз ми маємо 38,226 хворих, більшість з яких в Стамбулі. Ситуація стабільна, паніки поки що немає, лікарень вистачає, персоналу також. Але цифри ростуть, ніхто не знає, що буде наступного тижня. Сьогодні влада вирішила, що навіть приватні лікарні будуть безкоштовно піклуватися про хворих на коронавірус, якщо в цьому буде потреба (це каже нам про те, що потреба в цьому буде, і мабуть, вже скоро).

Як проходить мій карантин? Проводити карантин вдома, де живе маленька і дуже активна дівчинка двох років весело! Перший тиждень був дуже важким, дитина не розуміла, чому батьки раптом вирішили не водити її в парк. Але потім все якось само по собі почало налагоджуватись. Ми постійно граємо в активні ігри, зробили вдома міні-парк з підручних засобів, додатково замовили дитячу гойдалку, гірку та батут, розставили все це по квартирі і тепер живемо в дитячому центрі розваг. Кожен з нашої сім‘ї має власні півтори години наодинці з собою. Це справді допомагає. Чесно кажучи, місяць вдома пролетів доволі швидко. Але я вже дуже хочу побачити друзів, сестер та другу маму (маму чоловіка). Ми всі скучили одне за одним. Це дійсно важко, але скоро все буде добре! 

5 5 3
Автор: Юлия Николайчук
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама
Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Что нам принесет ретроградная Венера 2020: возвращение бывших, больные темы и любовь к себе

Венера — планета любви. И именно эта сфера жизни потерпит больше всего изменений. Каких именно? Читай внутри!

Твоя жизнь / Lifestyle
Надо прочитать

Идеальное тату по знаку Зодиака: найди свою

Рисунок, который подчеркнет именно твою личность!

Loading...
Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Мнение ученых: как выглядит обладательница самого красивого тела в мире

Она далеко не худышка, и выглядит просто потрясающе.

Топ-15 самых сексуальных татуировок для девушек

Предупреждаем:  после просмотра этой подборки тебе захочется сразу записаться в салон!

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Новый формат вечеринок: Elle online party

Хорошее кино, чудесная компания, охлаждённое игристое!

Гороскоп
Твоя жизнь / Lifestyle
Надо прочитать

10 привычек девушек, которые всегда выглядят привлекательно

Вне зависимости от того, во что они одеты и сколько им лет.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.