Злив інтимних фото чи відео в мережу: як захиститися та відстояти свої права 

Cosmo

У наш час технологій, а тепер і постійних локдаунів, одним з поширених способів комунікації між користувачами соцмереж стає онлайн-спілкування інтимного характеру. Як убезпечити себе від можливого зливу особистих даних у мережу та відстояти свої права, якщо злив вже стався, розповідає адвокат, юрист-міжнародник та бізнес-медіатор Оксана Герасимів.

Для сучасного методу онлайн-флірту і комунікації є відповідний термін — «СЕКСТИНГ» (термін виник в результаті поєднання слів «секс» і «текстинг»). Це обмін повідомленнями, які містять фото/відео/текст інтимного характеру. Як зазначили вчені знаменитого Інституту Кінсі при Університеті штата Індіана на чолі з Амандою Гесельман на основі своїх досліджень, секстинг є «новим, але очікуваним етапом романтичних стосунків» і у більш ніж 20% є ймовірність того, що твої інтимні фото чи відео може бути «злито» в мережу. У такі ситуації часто потрапляють відомі та публічні люди. Також приватні дані можуть бути розповсюджені у результаті хакерської атаки, які проводяться з різною метою, в тому числі, як метод отримання грошей (шантажу).

Отже, визначимо основні поради і рекомендації під час обміну повідомленнями з контентом інтимного характеру: 

  1. Приховувати своє обличчя й татуювання під час створення інтимного фото чи відео. Перш ніж надсилати файл інтимного характеру партнеру, варто закрити обличчя стікером, або ж зробити фото під таким ракурсом, щоб не було не видно обличчя. Якщо у тебе є тату, стеж за тим, щоб вони не потрапляли в кадр або ж прибери їх за допомогою фотошопу (якщо це фото). У такому разі на фото чи відео не буде конкретних характеризуючих ознак, які вказують на те, що на фото саме ти.
  2. Не забувати чистити листування після таких надісланих відвертих фото. Так, навіть якщо ти не одружена і в тебе немає немає бойфренда, від якого треба приховувати своє онлайн-спілкування, це не гарантує того, що хтось із друзів чи випадкових людей ненароком не наштовхнеться на інтимний контент.
  3. Не надсилати фото в стані алкогольного сп’яніння, оскільки тоді тобі буде важко простежити за тим, аби дотриматися правила, згаданого у першому пункті. 
  4. Не заходити до своїх акаунтів через сторонні пристрої, наприклад, телефон друга чи колеги.
  5. У публічних мережах використовувати VPN. Це стане безпечним каналом, навіть якщо ти користуєшся публічним і не захищеним Wi-Fi, адже роутери теж часто зламують.

Рекомендації — це добре, але що ж робити, якщо злив все ж відбувся? Перш за все, не панікуй та не погоджуйся на умови в разі шантажу, адже гарантій того, що після виконання умов тебе не продовжать шантажувати, немає. Уважно читай рекомендації адвоката і запам’ятовуй наступні дії у випадку такої ситуації:

  1. В першу чергу, здійснити вплив не на шантажиста, а на власників інтернет-ресурсів, які стали майданчиком для зливу. Варто звернутися до адміністрації Інтернет-ресурсу (сайту, соціальної мережі), де були розміщені інтимні фото/відео, пояснити ситуацію і висловити прохання видалити всі файли, які порушують твої права. Обов’язково в листі вказати посилання на певні фото/відеофайли і зазначити, що їхнє розміщення без твого дозволу порушує норму Конституції України, а саме ст. 32, де чітко прописано: ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя; не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Якщо такий запит і прохання не буде задоволено, надалі можна звернутися до суду з позовом про блокування (видалення, заморожування) відповідного сайту. Для надання відповідних доказів у суд, необхідно нотаріально завірити посилання на веб-сторінки — зараз таку послугу надають багато нотаріусів. Окрім цього, на більшості інтернет-ресурсів є можливість поскаржитися на контент і зажадати його видалення з бази. Задля максимальної ефективності цих дій варто звернутися за допомогою до адвоката. 
  2. Потрапивши у таку ситуацію, маєш повне право подати заяву в поліцію. Навіть більше того, тобі потрібно звернутись в поліцію. У тебе будуть всі підстави себе захистити, адже вчинені дії є незаконними і за них передбачене кримінальне покарання, відповідно до ст. 301 Кримінального Кодексу України, де зазначається, що розповсюдження, зберігання тощо зображень порнографічного характеру карається штрафом від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
  3. Також маєш повне право вимагати відшкодування як матеріальної, так і моральної шкоди (згідно ст. 280 Цивільного Кодексу України). Таким чином, після того як подано заяву до поліції, можна відразу звертатися до суду з пред’явленням цивільного позову підозрюваному чи обвинуваченому, згідно ч.1 ст. 128 Кримінального процесуального кодексу України. Як і Цивільним Кодексом України так і Конституцією України, захищаються відповідні права осіб, в тому числі особисті немайнові права, в число яких входять і право на свободу та особисту недоторканність, право на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу до гідності та честі.

Як бачиш, вихід завжди є. Звичайно, ситуація не з приємних, але захистити себе і виправити ситуацію можливо. Для максимальної ефективності та правильності послідовності дій, краще не діяти самій, а звернутися до адвоката, який є компетентним у даному питанні і зможе цілком тобі надати комплексну допомогу.

Звертайтеся за допомогою за посиланням

5 5 1
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама

Знаки Зодиака, которые кармически связаны друг с другом

Объясняем, почему с некоторыми знаками у нас складываются особые отношения.

30 вещей, которые нужно прекратить делать к 30 годам

Пора начать жить по-взрослому и отказаться от некоторых «детских» привычек.

Loading...
Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

5 неочевидных признаков, что мужчина — сексист

Это не просто стереотипное мышление, а небрежное отношения к женщине!

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Почему тебе не стоит доверять другим людям: мнение основателя Академии практической психологии Игоря Погодина

Ведущий гештальт-терапевт страны — Игорь Погодин — раскрывает очень щепетильную тему доверия и имеет собственное мнение на этот счет.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.