Як зрозуміти, що ти у токсичних стосунках: 7 «маячків» від психолога

Ты и он / Отношения
10 февраля 2021
Cosmo

«Токсичні стосунки» чи, простими словами, залежність у стосунках — доволі поширена проблема сучасності. Психолог, сексолог та співведуча реаліті «Екси» (Новий канал) Наталя Єжова розповіла про основні ознаки ненормальних взаємин.  

— На перший етапах будь-яких стосунків присутня хімія, — каже Наталя. — Людей тягне один до одного, вони хочуть завжди обійматись, цілуватись, не вилазити з ліжка. Це називається хімічна залежність, вона є природною. Але це з часом проходить, і така звичайна залежність один від одного може перерости у патологічну — коли люди не можуть жити один без одного. Тож я виділила ТОП-7 «маячків», як  розпізнати «токсичні стосунки».

1. Жертва і тиран

Один підкоряється у стосунках, а інший агресує. В таких випадках агресор, умовно, каже: «Ти ніхто. Я на тебе злюсь». Жертва у відповідь погоджується і підкорюється. Цю модель стосунків також називають «дитина і дорослий». Це патологія.

Норма: позиція «дорослий і дорослий». Люди в такому випадку мають власні думки та право проявити свої емоції.

2. Приховування емоцій

Якщо ти приховуєш свої емоції, посміхаєшся у моменти образи, стримуєш сльози — це патологія. Згодом все накопичується всередині та виливається у величезний скандал або ще гірше — хвороби.

Норма: виражати всі емоції, але так, щоб не образити свого партнера. Дорослі люди мають проговорювати все, що відчувають один до одного.

3. Читання думок

Ситуація, коли людина не питає партнера про бажання чи емоції, а приписує йому свої думки. А інший, у свою чергу, мовчить і приймає подібну поведінку. Така модель вважається патологією.

Норма: обидва партнери розмовляють та діляться своїми вподобаннями та бажаннями.

4. Емоційне насильство

Ця патологія — щось схоже на булінг. Наприклад, партнер регулярно, навіть жартома, говорить: «Ти товста. Ти некрасива. Тобі не личить ця сукня. Ти погано готуєш. Ти погана в сексі». Інший ці фрази приймає та з часом починає в них вірити, пригнічуючи свою особистість. Людина починає вірити, що нікому більше не потрібна, ніхто її не полюбить, не йде на зміни, а залишається у таких токсичних стосунках.

Норма: не говорити своєму партнеру погані слова навіть жартома, а нормальною мовою, без підтекстів, виражати свої думки.

5. Самотність

У цій ситуації людина замикає на собі все коло спілкування партнера, обмежуючи його свободу — не пускає на зустрічі, на роботу, не дозволяє приділяти час хобі, ініціює робити все лише вдома і з ним. Врешті виникає тривога, депресивний стан, сонливість і страх втрати цього партнера і заодно втрати всього у житті.

Норма: коли у житті є друзі, хобі, робота, яка приносить задоволення, і відчуття свободи у стосунках.

6. Перекладання відповідальності

У нашому соціумі склалась думка чіткого розмежування чоловічих та жіночих обов’язків та відповідальності. Патологія: партнери не можуть самостійно попіклуватись про себе у будь-якій сфері життя

Норма: кожен сам може попіклуватись про своє життя та облаштувати все, що йому необхідно. В цьому пункті раджу забути про слово «повинен». Партнери, швидше, мають надихати одне одного, а не вимагати.

7. Порушення чи втрата особистих кордонів

Це ситуація, коли більше немає «я», а є лише «ми». В таких стосунках нехтують потребами однієї людини заради іншої. Поступово втрачається свобода, воля і жага до життя. Спочатку це може приховуватись під доброчинністю: «Я все роблю для тебе. Краще знаю, що тобі потрібно». Це патологія.

Норма: люди мають особисті кордони, знають свої правила та бажання і не дозволяють за них заходити. Але для цього потрібно спочатку повністю вивчити себе.

Бонус-порада від психолога:

Не допускай небезпечних слів: «Ти моє життя! Я не можу без тебе жити!» Це все теж ознаки залежності у стосунках. Відслідковуйте ці фрази. Замість них мають бути такі: «Мені з тобою добре! Я тебе люблю! Я відчуваю поряд з тобою спокій! Я щасливий!»

5 5 2
Фото: кадр из сериала
Спецпроекты
Реклама

7 секретов мудрых девушек для гармонии в паре

Чем раньше ты их запомнишь, тем лучше для отношений.

Loading...
Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ксения Мишина

Давай без короны: как устроить вечеринку дома и выбрать подарки для близких

Новый год, новая ты: обещания самой себе и большой астропрогноз на 2021

Cosmo Beauty Awards: главные продукты года

Меняем секс к лучшему: новые реалии вашей близости

15 способов одеться тепло и нарядно


7 мифов об отношениях, которые их разрушают

Пункт №2 — худшее, что можно допустить в отношениях.

Хочешь больше узнать про "Секс"?
Гороскоп

Как понять, что он тебя любит: 10 верных признаков

Мужчина может выражать свои чувства и без трех заветных слов...

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Как выражают свои чувства парни разных знаков Зодиака

Если парень-Близнецы влюбится в девушку, он будет заставлять ее смеяться, а Львы просто прямо скажут о своих чувствах. 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.