«Я страшенно за це себе поважаю — за те, що не здалася, не зупинилася, що вірила, попри все». Інтерв’ю з новою cover girl Cosmo — співачкою KOLA

Про нові сенси у творчості, коханого чоловіка, джерела сили та новий мерч Cosmo x Vika Adamska


АВТОР: Юлія Николайчук

опубліковано: 8 червня 2024

Реклама

Як і більшість успішних людей, на початку своєї кар’єри вона отримувала численні відмови, проте продовжувала робити те, у що вірить, — і у 2024-му стала найкращою виконавицею України за версією Національної музичної премії YUNA. Вона переживала особисті кризи, проте продовжувала дослухатися до своїх почуттів — і зустріла того, кого тепер називає своєю головною підтримкою та опорою.

Вона не боїться ворушити глибокі травми, аби допомогти собі та іншим звільнитися від їхнього тягаря. Її творчість часто відображає найболючіші моменти її життя, перетворюючи біль на натхнення та силу. Вона сміливо ділиться своїми переживаннями з аудиторією, роблячи це через пісні, що допомагають людям знаходити сили йти далі.

Важливим аспектом її успіху стала здатність бачити красу у складнощах та трансформувати внутрішні бурі в мистецтво. Вона продовжує творити, надихати та доводити, що немає нічого неможливого для тих, хто не боїться бути собою.

Важко уявити собі кращу cover girl для Cosmopolitan та водночас обличчя благодійного мерчу Fun Fearless Female від Cosmo x Vika Adamska. Сильна та безстрашна, співачка KOLA впевнено йде вперед, знаючи, що справжня міць полягає в чесності перед собою та незмінній вірі у власні сили.

У новому інтерв’ю Cosmo KOLA розповідає про наступний етап у творчості, коханого чоловіка та болючі спогади, а також освідчується у коханні рідному Харкову, якому присвячена благодійна колаборація.

Мерч, у якому ти позуєш на обкладинці Cosmo, має на меті ще раз «підсвітити» незламність українок і мотивувати їх берегти свою внутрішню силу та безстрашність, попри все. А що дає сили особисто тобі щодня продовжувати свою справу та боротьбу в цей складний час?

Мені допомагають правильно налаштовані думки. Насправді це, мабуть, найскладніша річ у житті людини — навчитися контролювати свої думки. Звісно, в мене, як і в усіх, трапляються втома, вигорання, переживання, злість, біль, стрес, недосип, виснаження, але із цим боротися мені допомагають спорт, йога, медитації, концерти, написання пісень, книги, розмови з розумними людьми та близькі поруч.

Насправді має велике значення, які люди є поруч у твоєму житті, бо вони також підсвідомо формують твої думки та наміри. Мені пощастило — мене оточують класні свідомі люди, які обожнюють Україну, свою роботу, та й загалом цей світ, які вдячні за все та пропагують нормальне, здорове, чесне життя. Я дуже емпатична, тож саме для мене люди, які мене оточують, дуже важливі.

Що для тебе означає бути fearless? У повсякденному житті, музиці, стосунках?

Не боятися та не перейматися тим, що подумають інші люди. Завжди слухати своє серце і ніколи не робити нічого всупереч йому, мати сміливість сказати комусь «ні», якщо ти дійсно відчуваєш, що його пропозиція — це не твоє. Бути чесною та справедливою у всьому, навіть якщо це комусь не підходить. Говорити те, що думаєш, та доносити свою думку коректно, але з розумінням свого відчуття та гідності. Якщо тобі щось подобається, то підійти та сказати про це, навіть якщо ти не знаєш людину особисто, — це порадує її.

Говорити про війну в Україні скрізь, де тільки можна, сміливо діяти. Завжди залишатися собою і тільки собою, навіть якщо комусь це не подобається!

Ти не раз казала, що твоя мама — головний приклад для тебе у тому, як долати життєві виклики та перетворювати їх на досвід. Розкажи трохи більше про головну fun fearless female у твоєму житті.

Моя мама — дуже чуттєва, справедлива, красива, працелюбна, співчутлива, чесна, талановита, ніжна та смілива жінка! Її життя було різним, але вона завжди з легкістю сприймала проблеми, перешкоди та падіння. Вона завжди казала, як Скарлетт О’Хара: «Я подумаю про це завтра». «Звіяні вітром» — її улюблений фільм.

Я не знаю сміливішої та щирішої жінки, ніж вона, не знаю, хто б завжди так підіймався, як фенікс, з будь-чого, та ще й з усмішкою на обличчі. Моя мама колись була дуже потужною бізнесвумен, вона з дитинства привчала мене до порядку, до українських традицій. Переконувала, що, якщо хочеш чогось досягнути, треба багато працювати та вірити у свої мрії, що завжди треба бути щирою та чесною і слухати своє серце!

Вона співала мені багато колискових і не тільки. Я й досі дивуюся тому, скільки вона знає українських пісень, до того ж дуже старих та не популярних, які їй своєю чергою співала колись її бабуся.

Мама — мій приклад у всьому, а про те, як приголомшливо вона виглядає у свої 65 років, я взагалі мовчу. Усім жіночим ритуалам та секретам навчила мене моя мама — не потрібно мати багато грошей, щоб стежити за собою та виглядати добре, для цього потрібна лише щоденна робота над собою.

Твоя нова пісня Salut Papa присвячена відсутності батька в житті дитини, і це теж дуже сміливо — розворушити глибокі рани, аби надихнути інших та зцілити саму себе. Чи вважаєш ти це суперсилою своєї творчості?

Тільки копнувши глибше, можна дістати справжні емоції, тож, напевно, ця пісня стала для мене своєрідним пропрацюванням дитячих травм. Я думала, що ця тема давно для мене вирішена і закрита. Але того дня, коли ми знімали кліп, я повернулася додому й увімкнула фільм, де в кінці тато каже своїм дітям: «Неважливо, чи живуть батьки разом, батьківська любов нікуди не зникає». У мене відразу потекли сльози, я усвідомила, що мій тато, мабуть, просто мене не любить і не любив.

Можливо, все життя я шукала в чоловіках любові й підтверджень, що все ж таки варта її, і найбільшим підсвідомим страхом для мене було те, що всі люди чоловічої статі, навіть не мої чоловіки, а просто знайомі, друзі, можуть мене так само покинути, як колись мій тато… Тому, щоб цього не сталося, я намагалася бути хорошою. Для всіх!

Щоб ви розуміли, це все я усвідомила тільки після виходу пісні Salut Papa. Упродовж двох тижнів після її виходу в моєму тілі та голові відбувалися різні процеси. Я чітко усвідомлювала, чому це так — тому що я винесла свій біль на загал, ще й у якій формі — ніби жартівливій. У мене всі ці два тижні періодично текли сльози, я помічала свої реакції на різні речі й розуміла, що це через призму травми, спричиненої батьком.

Батько для будь-якої дівчинки — це опора, фундамент, безумовна любов. Звісно, моя мама намагалася бути для мене і мамою, і татом, але все ж таки це працює не до кінця.

Очевидно, що написання пісень та відчуття потрібності слухачам — те, що підтримує тебе навіть у найскладніші часи. Що ще, окрім цього, дає тобі ресурс?

Сон, йога, медитації, моя родина — мама і чоловік, найближчі друзі та команда! Можливість зупинитися та відпочити, в першу чергу психологічно та думками, добре поновлює ресурс, але, на жаль, у наших реаліях це неможливо. Тоді підключається тіло, і я намагаюся відпочивати вже в цій площині, через фізичні навантаження. Також допомагає розслабитися, знову ж таки, музика, але інструментальна, де немає вокалу та слів, що одразу зменшує навантаження пісні й у цілому її сприйняття. І звісно ж, успіхи у творчості підіймають тонус тіла та розуму.

Багато західних та й українських знаменитостей зараз відкрито говорять про ментальне здоров’я, і ти — не виняток. У своїх інтерв’ю ти розповідала про те, що нерідко стикаєшся з емоційною перевтомою та вигоранням. Як ти підтримуєш свій психологічний стан зараз та що порадила б усім, хто відчуває потребу в допомозі, та не наважується зробити перший крок?

Обовʼязково звернутися до психотерапевта, зрозуміти, що ти є тут і зараз, що є процеси, на які ти не можеш вплинути, і проблеми, які тобі не вдасться вирішити самостійно. Не хапатися за багато справ, робити все step by step. Навчитися чути свій організм та дослухатися до нього: усе, що в нашому тілі відбувається не так, сигналізує про якусь проблему, в першу чергу в голові, — розбиратися у цьому необхідно з психотерапевтом.

Я розумію, що для багатьох наших людей похід до психолога — це щось на кшталт визнання хвороби, але це не так.

Усі ми щоденно чистимо зуби, періодично прибираємо в шафі, перестаємо спілкуватися з деякими людьми, проходимо оздоровчу профілактику організму. Психолог — це та сама чистка, але твого мозку, він допомагає тобі зробити це якнайкраще.

Також поруч мають бути справжні друзі, з якими можна поговорити, які завжди готові дати пораду, заспокоїти, підтримати. У мене такі є, і це насправді — велике щастя!

Ще одним китом, на якому тримається наше ментальне здоров’я сьогодні, є допомога іншим. Розкажи більше про соціальну складову своєї діяльності зараз.

Я майже щоденно комусь фінансово допомагаю, звісно не говорячи про це. Грошові донати — це щоденна справа й обовʼязок кожного українця, я так вважаю, бо саме на них усе і тримається!

Поїздки до військових у шпиталі, до дітей у дитячі будинки — це вже інша допомога, інший донат, який потребує не грошей, а твого максимального залучення та емоційної віддачі.

Концерти — це третій вид донатів. Саме там, на мою думку, відбувається найбільша магія — багато людей збираються в одному місці та чують від мене важливі меседжі, які резонують з їхніми поглядами. Відчувають моє велике бажання щось віддати і зробити так, щоб наші душі поговорили та пообіймалися. У такий спосіб відбувається ментальна підтримка.

Також це й велика фінансова допомога, бо ми на кожному концерті збираємо кошти і передаємо нашим військовим. Пісні — це теж донат у наше ДНК нації, в розвиток нашої культури, у формування свідомості та донесення важливих меседжів. Коли я пишу для когось пісні або є чиїмсь наставником, це донат досвіду, ресурсу та знань.

Тому насправді в цьому всьому важливе лише одне — мати бажання віддати щось комусь просто так! Це і є донат. Донати можуть бути різними — головне, щоб вони були!

На підтримку інших, власне, спрямована і спільна колекція харківського бренду Vika Adamska та Cosmopolitan, головним акцентом якої стали ілюстрації харківської художниці й частину коштів від продажів якої буде спрямовано на допомогу Харкову. Що для тебе означає бути обличчям цієї колаборації та як ти відчуваєш цю колекцію?

Харків — місце, де живе моє дитинство, моє перше кохання, моя безтурботність та величезна радість. Я обожнюю це місто, вважаю його найкрасивішим та найчистішим в Україні. Це творче і водночас працьовите місто. Там є дух свободи та молодості — ось так я буду завжди сприймати мій Харків. Зараз я це кажу і в моїх очах сльози, бо насправді для мене це величезний біль — бачити, як ці скоти знищують його щоденно, як вони руйнують життя людей, їхні домівки, вулиці й усе те, що дуже цінують харківʼяни!

Я щаслива стати обличчям цієї колекції, це дуже символічно. Сподіваюся, що речі з неї зроблять добро та принесуть багато допомоги та підтримки для Харкова, які дуже йому сьогодні потрібні. Говоріть про Харків та допомагайте ЗСУ!

Під час великої війни ти зустріла кохання. Як би ти продовжила фразу з легендарної жувальної гумки Love is… сьогодні? Що ти цінуєш у своєму обранці та ваших стосунках найбільше?

Love is... to be yourself in relationships and to be happy! Мені дуже пощастило. Не знаю, чи то я так змінилася, що притягнула такого чоловіка, чи то так доля склалася, але в мене найкращий чоловік у світі. Він любить мене, а я люблю його, в нас є безумовна довіра, взаємна повага, турбота одне про одного та справжні почуття, які бачать усі наші близькі, а головне — що це відчуваємо ми!

Він — моя підтримка та опора, моя скеля, а я його натхнення, легкість та ніжність. Він підтримує мене в роботі та моїй творчості, завжди розуміє, чому для мене це так важливо, і ніколи не просить вибирати між ним та моєю музикою, я дуже це ціную.

Він багато працює і завжди дбає про інших більше, ніж про себе, але йому пощастило, бо в нього є я, яка подбає про нього (посміхається).

Поповнення в родині — на часі зараз особисто для тебе?

Мій коханий — це перший чоловік, від якого я свідомо захотіла дітей. З моїми графіками та всім іншим поки це неможливо, а взагалі — як Бог дасть. Графіки завжди можна посунути та змінити, якщо буде дитина, я не переживаю за це. Вважаю, що найважливіше для людини — це сімʼя! Тому завжди буду обирати її та ставити на перше місце!

Ти стала цьогорічною переможницею в номінації «Найкраща виконавиця року» за версією Національної музичної премії YUNA. Озираючись назад, можеш сказати, які рішення/зустрічі/люди/зміни у собі привели тебе туди, де ти зараз?

Багато роботи, дуже багато роботи всієї нашої команди! Я вважаю, що в мене найкраща команда, яка тільки може бути, я колись мріяла про таку — і ось вона тут! Це робота кожного з нас: завзята, щира, чесна та з величезною вірою! Усі ми, як пазли, складаємося в одну велику картину під назвою «справжня команда».

Звісно, величезне значення мають пісні, я до цього довго йшла, вчилася та розвивалася і страшенно за це себе поважаю — за те, що не здалася, не зупинилася, що вірила, попри все! Я щаслива, що моя музика сьогодні є потрібною, що вона допомагає людям — це моє велике щастя, яке розправляє крила.

Нещодавно пройшов твій перший концертний тур. Як він минув? Які емоції та моменти запам’яталися тобі найбільше?

Це був мій перший тур, де концерти йшли один за одним, але насправді виявилося, що такий графік набагато легший, ніж коли в тебе концерти через день: спочатку у Львові, потім у Дніпрі, потім у Києві, потім в Одесі, скрізь різна програма і дуже довгі переїзди! Тур — це одна й та сама концертна програма, один і той самий склад, усе налагоджено, все як по маслу. І чесно кажучи, це був для мене швидше ретрит, бо я вперше могла сказати всій команді: «Слухайте, в мене ж тур, це дуже важко, не турбуйте мене з інших питань, у мене зараз фокус тут» (сміється).

Звісно, так було не щодня, я паралельно робила багато справ, але все ж таки було легше. Наш тур ми назвали «любов»! Бо вся моя музична команда просто неймовірна — це мої друзі та моя родина, яких я дуже люблю та на яких завжди можу покластися! Коли три концерти підряд — це складно й емоційно, і фізично, але, знову ж таки, правильне налаштування та йога мені допомагали відновити ресурс.

Ми зібрали 1 000 000 гривень під час туру для ЗСУ, і всі ми дуже цим пишаємося. Музика лікує, музика допомагає, музика потрібна — ось що я відчула під час цього туру!

19 жовтня відбудеться твій великий сольний концерт у Палаці спорту. Яким він буде та чи почуємо ми на ньому ще більше нових пісень? Чи плануєш ти найближчим часом робити фіти з українськими виконавцями?

До концерту в нас вийде дуже багато фітів, а також сольних пісень! Треба мати неабияку сміливість, щоб оголосити на початку року про великий концерт. Ми з командою довго думали і наважилися — вирішили, що нам усе вдасться і що цей концерт буде давати всім нам натхнення в темні часи! Ми хочемо зробити емоційний, щирий, теплий музичний вечір для наших людей, де вони будуть відчувати себе частиною нашої родини, нашого тепла та світла!

Цей концерт точно буде відрізнятися від усіх, які раніше там були, я впевнена, тому що він буде побудований як театральна вистава, де відстань між мною та глядачем буде лише в один міліметр. Також ми хочемо на цьому концерті зробити багато добрих справ, тому я дуже вірю, що це не просто концерт, що це те, що сьогодні потрібно всім. Упевнена, що українці повірять нам і захочуть розділити цей важливий та знаковий для всієї нашої команди вечір з нами!

Традиційне запитання в наших інтерв’ю з cover girls: якою ти уявляєш свою наступну обкладинку Cosmopolitan та про що хотіла б говорити у наступному інтерв’ю?

Уявляю себе з каре, брюнеткою, з трохи іншим стилем у музиці. А говоритимемо ми про нашу перемогу, про досягнення нашої країни, про її відбудову та про те, що наші люди зовсім не змінилися, вони й досі такі обʼєднані, чуйні, співчутливі, сміливі, талановиті, сильні духом та щасливі! Я дуже вірю в це і прошу всіх читачів вірити також! Вірте, люди, у дива, бо темрява дуже слабка, коли віра жива!

Команда:

Фото — Данил Кайстро

Стиль — Анастасія Яценко

Продакшн — FASHION OFFICE

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ