Повільний секс — найкращий: усі переваги slow sex і 13 рекомендацій, як зробити його незабутнім

Час сповільнитися у спальні


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @isabelandbartosz

опубліковано: 29 травня 2024

Швидкий секс має свої переваги. Можливо, ви з партнером любите приплив адреналіну від гарячого та пристрасного сексу, а можливо, ви просто зайняті. Ми розуміємо — вам потрібно зустрітися з друзями, виконати робочі завдання й подивитися новий сезон «Бріджертонів». Але коли ви маєте час, суперповільний секс може бути просто прекрасним. Не кажучи вже про те, що не поспішати в ліжку (хоча б час від часу) може бути корисно для вашого сексуального життя і стосунків.

«Коли ви сповільнюєтеся, кожен дотик, поцілунок і пестощі стають більш інтенсивними, — каже Рейчел Нідл, докторка психології, ліцензована психологиня у Вест-Палм-Біч і співдиректорка Інституту сучасної секс-терапії. — Ви станете більш пристосованими до тіл одне одного, досліджуючи відчуття, які могли пропустити під час швидкого сексу. Повільний секс також дозволяє налагодити зв’язок на глибшому рівні та зміцнити стосунки».

Це правда. Сповільнення темпу в спальні може допомогти поглибити близькість із партнером. Крім того, повільний секс дає більше часу для наростання оргазму, що, як правило, приводить до інтенсивнішої кульмінації.

«Є так багато плюсів тому, щоб впустити slowness у своє життя, особливо в сексуальне! — говорить Джессі Кан, директор і секс-терапевт Центру гендерної та сексуальної терапії в Нью-Йорку. — Неспішні секс-ігри можуть бути напрочуд цікавими та знижувати рівень тривоги».

І оскільки ми хочемо, щоб ви з партнером змогли отримати максимум насолоди від суперуповільненого сексу, читай 13 порад щодо повільного сексу, які допоможуть вам опанувати мистецтво не поспішати.

1. Переосмисліть, що таке секс

Адже секс — це не лише введення члена у вагіну, він охоплює всі форми еротичних дотиків.

Оральний секс, мастурбація, прелюдія та різноманітні kinky-сценарії — усе це можна вважати сексом.

«Мені подобається порівнювати секс із тарілкою, на якій лежать різні шматочки пирога, — говорить Мерая Фрея, експертка зі статевого виховання і засновниця Beducated. — Секс із проникненням — це лише один смачний шматочок, але є так багато інших, які можна спробувати разом. Жоден з них не є кращим за інші, все залежить від твого особистого смаку. Головне — досліджувати різні відчуття і насолоджуватися кожною миттю, а не просто швидко дійти до фінішу». Розширення уявлення про секс може допомогти збільшити кількість часу, який ти проводиш, насолоджуючись ним.

2. Не поспішайте (і навіть заплануйте секс)

Це може здатися очевидним, але під час повільного сексу потрібно дозволити собі не поспішати. «Як і в будь-якій іншій сфері життя, коли ми швидко рухаємося вперед і активно набуваємо нового досвіду, ми ризикуємо щось не помітити або пропустити, — каже Дульсінея Алекс Пітагора, докторка філософії, психотерапевтка і секс-терапевтка з Нью-Йорка. — Тому, коли секс повільний, зосереджений, сповнений емоцій, можна поглибити задоволення, близькість і зв’язок, а також дізнатися більше про себе і свого партнера».

Тож так, це не те, із чим варто поспішати. Проте всі ми буваємо зайнятими, тому нагадуємо, що це абсолютно нормально, якщо повільний секс — це особливий випадок. Насправді ми навіть рекомендуємо зробити його запланованою активністю. Виберіть вихідні та заплануйте час для повільного сексу так, ніби ви замовляєте бранч. Наприклад, недільний день, присвячений повільному сексу (ти навіть можеш надіслати партнеру запрошення в календарі).

«Не кваптеся з прелюдією і вивченням тіла: поцілунки, дотики й оральний секс дійсно можуть посилити очікування і задоволення», — каже Фрея.

3. Використовуйте всі органи чуття

Швидкий секс — класний і гарячий, але під час нього ти навряд чи встигнеш залучити всі п’ять чуттів. 

«Уповільнення сексуального досвіду підвищує усвідомленість наших почуттів, що дозволяє нам відчувати ширший спектр задоволення», — каже Фрея. Ти можеш допомогти собі в цій практиці, пробігшись подумки по всіх органах чуття. Що ти бачиш у своєму партнері (або в собі) такого, що тебе збуджує? Які звуки ти чуєш? Який він на смак? Як ти відчуваєш дотики до своєї шкіри? І не забувай про нюх! Оскільки ділянка мозку, відповідальна за нюх, безпосередньо пов’язана з мигдалиною і гіпокампом, які відповідають за емоції та пам’ять, нюх дійсно пов’язаний зі спогадами більше, ніж будь-які інші органи чуття. Отже, це чудова можливість відтворити деякі суперсексуальні спогади (і/або створити нові).

4. Спілкуйтеся

Якщо ви з партнером хочете мати найкращий секс, необхідно говорити про те, що вам подобається. Під час повільного сексу навіть ті, хто перебуває у тривалих стосунках, мають можливість дізнатися більше про фантазії свого партнера (які можуть розвиватися і змінюватися), а також про те, що йому подобається і не подобається.

«Розставляйте пріоритети у спілкуванні. Відкрита розмова з партнером про те, чого ви обоє хочете і що вам подобається, будує емоційну близькість і робить секс повноціннішим», — каже Фрея. У нових відносинах або випадкових зв’язках це швидкий шлях до зближення й отримання насолоди від сексу. У довготривалих стосунках це дозволяє внести більше новизни у ваше сексуальне життя та урізноманітнити його. Якщо ви зазвичай тяжієте до грубого сексу, можете спробувати сповільнити темп і не поспішати. Або якщо м’який секс — це ваш режим за замовчуванням, ви можете використати цей час, аби дослідити щось kinky, наприклад бондаж.

5. Дражніть одне одного

Пам’ятаєш, як, коли тільки починаєш зустрічатися з кимось або закохуватися, сексуальну напругу можна практично різати ножем? Повільний секс дозволяє дражнити одне одного і відкладати задоволення, щоб знову внести в стосунки це sexual tension.

«Дражніть і нагнітайте очікування, змінюючи темп і використовуючи різні види дотиків і стимуляції, — каже клінічний психолог і сертифікований сексолог Деніз Реньє, доктор психологічних наук. — Пам’ятай, що повільний секс — це зв’язок між тобою та партнером, тому не поспішай до фінішу і насолоджуйся кожною миттю». Якщо хочеш по-справжньому підняти ставки, спробуй edging — це практика доведення партнера до межі оргазму, коли ти зупиняєшся до того, як він кінчить, і відтягуєш цей момент. Повторюй це доти, доки він може витримати, і чекай на фантастичний оргазм.

6. Практикуйте mindfulness

Mindfulness — це практика зосередження уваги на теперішньому моменті без осуду. Це важлива буддійська практика, яка також може зробити секс кращим. Частина «без осуду» в основному означає роботу над тим, щоб очистити думки й повністю зануритися в поточну мить. Це можна зробити, зосередившись на своєму диханні та заземливши себе за допомогою п’яти чуттів.

«Повільний секс заохочує mindfulness — бути повністю присутніми в моменті й насолоджуватися ним, відчуваючи наповненість і щастя», — говорить Нідл. Mindfulness пов’язана зі зниженням рівня стресу, підвищенням концентрації, а також із більшим відчуттям спокою та емоційної стійкості. Додай до цього той факт, що чудовий секс також приносить глибоке емоційне задоволення, і ти отримаєш ефективний сеанс терапії у вигляді класного сексу.

7. Установіть зоровий контакт

Зоровий контакт — це, по суті, сексуальний чит-код. Це так просто, але так ефективно — не тільки для покращення сексу, але й для зближення у стосунках. І все це завдяки науці! «Нейробіологи довели, що під час зорового контакту в мозку виробляються окситоцин, дофамін та інші хімічні речовини, що викликають позитивні емоції, — зазначає Фрея. — Зоровий контакт збільшує нашу довіру одне до одного».

Установлення зорового контакту під час сексу може здаватися складним (особливо якщо це нові стосунки чи тимчасовий зв’язок), оскільки це певною мірою сприймається як вразливість. Ти не єдина, хто почувається комфортніше, коли він, наприклад, ззаду, ніж коли ви постійно дивитеся одне одному в очі. Але це простий спосіб покращити секс і поглибити ваші стосунки (якщо ти цього прагнеш).

«Зоровий контакт свідчить про довіру, прихильність і бажання, роблячи сексуальний досвід більш інтимним. Крім того, він може посилити збудження і зміцнити ваш зв’язок» — каже Реньє.

8. Розслабтеся

Так, «просто розслабся!» — це одна з тих речей, які дуже легко порадити, але набагато складніше зробити. Як і будь-що інше, розслаблення вимагає практики (застосуй поради із цієї ж статті — практики mindfulness та використання п’яти органів чуття можуть допомогти в розслабленні). Але пам’ятай, що повільний секс можна запланувати, і так ви обоє матимете змогу підготуватися та увійти до стану розслаблення. Повільний секс — це не тільки можливість з’єднатися з партнером і насолодитися ним, але й шанс розслабитися, відпочити й відновитися. 

Усе пов’язано між собою, тому якщо ти віддаси пріоритет своєму ментальному здоров’ю (спробуй просто подякувати своєму мозку за всі тривожні думки, які захищають тебе, але дай йому знати, що на наступну годину або близько того він може «вийти із системи»), то фізичні відчуття та емоційний зв’язок під час сексу мають посилитися. «Однією з великих переваг повільного сексу є те, що ви можете відволіктися від підтримання ерекції або досягнення оргазму, і це зменшує тиск на обох партнерів, — говорить Нідл. — Такий розслаблений підхід може зробити процес більш природним і приємним, коли обидва партнери відчувають себе цінними та бажаними».

9. Не переймайтеся через оргазм

Враховуючи, що середньостатистичній гетеросексуальній жінці потрібно близько 13,41 хвилини, щоб досягти оргазму, повільніший секс означає більшу ймовірність оргазму. Але якщо зняти пов’язану із цим напругу, то зростають і шанси досягнути його.

Повільний секс може подарувати оргазм завдяки передчуттю й поступовому наростанню збудження, що роблять кульмінацію більш інтенсивною і приємною, — говорить клінічний психолог і сертифікований лікар Реньє. — Це також допомагає зосередитися на процесі та інтимному зв’язку та не поспішати досягнути конкретної мети. Такий розслаблений підхід може зробити досвід більш приємним і повноцінним».

Пам’ятай, що повільний секс має приносити задоволення. Не варто поспішати. Ти робиш це, щоб побалувати себе і, можливо, свого партнера, але твоя мета — зняти напругу, а не посилити стрес. Оргазм не є обов’язковою умовою для гарного сексу, і, якщо цей досвід тобі не дуже доступний, це абсолютно нормально. Крім того, якщо ти пам’ятатимеш про це і не ставитимеш «кінцеву мету» на перше місце, це може підвищити ймовірність отримання оргазму (оскільки хоч оргазм і не є обов’язковим, досягнення кульмінації, безумовно, може бути приємним бонусом).

10. Увімкніть фантазію

Під час повільного сексу у вас є можливість без поспіху вивчати нові пози, техніки й дотики. «Ви можете експериментувати з новими відчуттями, використовувати іграшки або займатися тривалою прелюдією, роблячи секс різноманітним і захопливим. Такий розслаблений темп створює відкриту та грайливу атмосферу, в якій ви обоє можете розкритися», — каже Реньє.

Фрея рекомендує розширювати свій чуттєвий набір навичок, пробуючи різні види пестощів: такі як масаж або використання нових секс-іграшок.

Це також чудова нагода поекспериментувати з kinky-фантазіями. «Хтиві сценарії можуть бути чудовим способом сповільнити секс, — зазначає Кан. — Часто повільний темп є важливою частиною гри, зосередженої на насолоді».

11. Приготуйтеся до зближення

Як ми вже натякали, повільний секс — це не лише спосіб отримати насолоду і потішити себе, це також чудовий спосіб розвинути стосунки, повернути пристрасть у довготривалі відносини чи допомогти новим стосункам стати серйознішими. «Повільний секс дозволяє встановити більш глибокий емоційний зв’язок і підвищує інтимність», — каже Реньє. Тож, якщо ваш секс-марафон виведе тебе і твого партнера на новий рівень стосунків, не кажи, що ми не попереджали!

12. Не забувайте про aftercare

Після повільного сексу приділіть одне одному достатньо уваги — не розходьтеся, щойно секс закінчився. Коли ви так налаштувалися на тіла одне одного, проявіть повагу до всього, що було, — знайдіть час пообійматися, відпочити разом і відчути цей особливий зв’язок після сексу. Поніжтеся в подушках, обговоріть ваш класний секс, з’їжте щось смачне разом і насолодіться своєю близькістю. 

13. Насолоджуйся піднесеним настроєм і міцним сном

Після сексу ти не лише почуватимешся класно, але й, імовірніше за все, забудеш про тривогу і міцно спатимеш уночі. «Вивільнення ендорфінів і окситоцину під час тривалої близькості може покращити настрій і подарувати загальне відчуття блаженства», — каже Нідл.

Сексуальна близькість, підсилена оргазмами, може суттєво покращити якість сну завдяки вивільненню гормонів. Заняття сексом також знижують рівень кортизолу (гормону стресу), що також чудово впливає на графік сну. Як додатковий бонус — ендорфіни, що вивільняються під час сексу та оргазму, забезпечують природне знеболення. Це справді безпрограшний варіант.

За матеріалами cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ