Якими стануть офіси після пандемії та як зробити роботу в них безпечною: розповідає спеціаліст

Твоя жизнь / Lifestyle
21 сентября 2020
Cosmo

Незважаючи на те, що пандемія коронавірусу у світі все ще не згасла, ми все же потроху повертаємося до звичного життя — зокрема, до роботи в офісах. Відповідно, зараз особливо актуальним стало питання дотримання санітарно-гігієнічних норм і можливості забезпечення безпечних умов перебування у робочих приміщеннях. Що потрібно зробити компаніям, щоб адаптувати свої простори під нові реалії, розповідає керуючий партнер Partner Construction Олег Болебрух. Беремо до уваги ці лайфхаки!

Як правильно підготувати офіс до виходу з карантину?

Підготовка офісу до виходу з карантину включає в себе правильне налаштування постачання повітря до приміщення, його фільтрації, використання матеріалів і конструкцій, що легко дезінфікуються або самоочищаються, зонування простору. Перш на все, потрібно розробити комплекс заходів з адаптації систем вентиляції та кондиціювання, які гарантують потрібний обмін повітря. Також  доречним буде використання світильників, що знищують бактерії, сенсорних змішувачів для умивальників та спеціальних засобів для обробки офісів. Також варто виконувати озонування приміщень клієнтів – цей метод дезінфекції гарантовано вбиває всі віруси, не наносячи шкоди людському організму. 

Як може вплинути карантин і фінансова криза на організацію офісних приміщень?

Під час карантину з’явився тренд на дистанційну роботу, однак повного переходу компаній на віддалений режим не буде. У той самий час, можлива зміна принципу перебування в офісі. Річ у тім, що людина за своєю природою соціальна і брак спілкування досить негативно впливає на її продуктивність. Можна організувати офіс без прив’язки до конкретного робочого місця, тобто з вільним плануванням. На нашу думку, надалі це стане трендом. Також однією зі змін, які несе в собі карантин, стане збільшення площі на одне робоче місце. Тут теж є цікаві рішення, як, наприклад, відокремлення столів стаціонарними перегородками.  

За нашими прогнозами, підхід до офісних площ у компаній стане більш раціональним. До цього ж багато фірм орендували площі про запас, з розрахунком на те, що бізнес буде рости, а кількість персоналу збільшуватись. Так, зараз більшість IT-компаній значно зменшили офісні площі і в принципі розглядають частково дистанційну роботу.

На що сьогодні варто звертати особливу увагу під час вибору офісних просторів?

Перше, на що звертають увагу потенційні орендарі – це ціна, але зазвичай кінцева вартість складається з цілої низки чинників, які треба враховувати. Насамперед необхідно визначити якість інженерних систем будівлі та багатьох інших нюансів, які можуть вплинути на комфорт перебування та витрати на ремонт в офісі. 

Прикладом вибору простору для роботи без аудиту, на нашому досвіді, є одна велика IT-компанія, що взяла в оренду двоповерхове приміщення площею 2000 м2, проте другим поверхом фірма користуватися не може, оскільки несправна система кондиціювання не дає змогу співробітникам там комфортно працювати. Тому за виникнення необхідності вибору офісу я б порадив звертатися до професіоналів у галузі офісної нерухомості. Раціональне оцінювання й адаптація приміщення на папері під офіс зекономить велику кількість коштів і дасть змогу компанії там комфортно та ефективно виконувати свою роботу. 

Чи можна адаптувати наявні інженерні системи та приміщення до стандартів безпеки, які вимагає карантинний період? 

Здебільшого так, хоча все залежить від стану будівлі та наявності закладених за будівництва чи реконструкції можливостей для їхньої адаптації. Якщо лендлорд максимально економив і не передбачив можливості удосконалення систем, то ремонт може виявитися набагато дорожчим, ніж переїзд в інше, більш гнучке приміщення. Зазвичай у БЦ класу A, B+ та B можливість адаптації присутня.

5 5 2
Фото: кадр из фильма
Спецпроекты
Реклама
Твоя жизнь / Lifestyle
Об этом все говорят

В Польше запретили аборты по медицинским показаниям

Что означает практически тотальный запрет на аборты, поскольку 98 % легальных абортов в стране в 2019 году были осуществлены из-за пороков развития плода. 

COSMO / Тренды

Loading...
Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Нервным женщинам необходимо ежедневно пить шампанское

По данным исследователей, употребление игристого вина помогает справиться со стрессом.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Холостячка: СТБ запускає діджитальну кампанію #СильнаЯ проти стереотипів

#СильнаЯ порушить важливу тему поширених у суспільстві стереотипів щодо жінок, показавши їхню суперечливість і абсурдність.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.