5 фактів про кохання, доведених наукою

Ты и он / Отношения
Фото: Getty Images
Cosmo

Кохання – особливе і таємниче почуття. Ніхто з нас навіть не уявляє, чому відчуває «метеликів у животі», розряд електричного струму чи запаморочливість у голові. Однак прагматичні дослідники впевнено заявляють, що це романтичне почуття можна пояснити з наукової точки зору. Як саме – читай далі.

1. «Метелики в животі» - це адреналін. Він з’являється внаслідок стресу, який ти відчуваєш, коли обранець перебуває близько. Так, це той самий адреналін, який ми відчуваємо, коли пригаємо з парашута або катаємось на американських гірках. 

2. Кохання – це наркотик. Відомо, що ці речовини викликають у людини звичку та провокують ейфорію. І за результатами наукових досліджень, вплив кохання на наш організм є ідентичним. Коли ти закохуєшся, із неймовірною швидкістю виробляються такі хімічні речовини, як норадреналін, дофамін, адреналін і окситоцин. Таким чином, з’являється відчуття щастя, яке окриляє.

3. Кохання та шоколад тісно пов’язані. Чим більше ти з’їси шоколаду, тим частіше прийматимеш спонтанні рішення. Усьому причина – речовина фенілетиламін, якої чимало у шоколаді. Отож у любителів солодощів є більше шансів закохатися, ніж у прихильників здорового харчування.

4. Коли бачиш його, твої зіниці збільшуються. Учені довели, що при погляді на симпатичну нам людину, зіниці збільшуються у розмірі. Як після випитого коктейлю або страждань від головного болю. При цьому розмір зіниць може збільшуватися у чотири рази. 

5. У подружжя часто співпадає ДНК. Протилежності притягуються? Схоже, що ні. За дослідженнями американських науковців, частіше створюють сім’ї люди зі схожими ДНК.
 

Рейтинг / 0
4 5 21