Доведено наукою: ця дієта краща, ніж будь-які тренування

Cosmo

У мережі знайдеться безліч обговорень користі та шкоди трендових дієт. Дієтологи та науковці активно цікавляться цим питанням і проводять різноманітні дослідження, з метою визначити ефективність тієї чи іншої дієти. Так, учені афінського університету Харокопіо довели, що середземноморська дієта краща, ніж будь-які тренування. Найбільше вона впливає на роботу серця.

У ході експерименту 2500 людей, віком від 18 до 90 років, харчувалися згідно з правилами середземноморської дієти. В результаті, вони піддавалися на 47% меншому ризику серцево-судинних захворюваннь. Цей відсоток є вищим, ніж результати регулярних занять спорту. На додаток, прихильники середземноморської дієти менше хворіють на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію, а також швидко втрачають зайві кілограми.

Думаємо, тобі вже цікаво спробувати харчуватися по-середземноморськи. Тож розповідаємо основні принципи дієти. По-перше, ти повинна надавати перевагу рослинній їжі. Додай до свого раціону більше злакових, бобових, свіжих фруктів та овочів, горіхів. Тваринні жири теж варто замінити корисними рослинними.

По-друге, додавай стравам пікантності й смаку за допомогою спецій. Так, ти зменшиш кількість вживання солі. Червоне м’ясо можна їсти не частіше одного разу на місяць. Головними джерелами білку для тебе стануть риба і птиця. Середземноморська дієта дозволяє вживати невелику кількість якісного червоного вина.

До слова, дієта підійде майже всім. Винятком стали ті, в кого є алергія на перелічені продукти.

5 5 3
Фото: Getty Images
Спецпроекты

10 ошибок, из-за которых ты никогда не похудеешь

Чтобы попытки заканчивались успехом, не делай так.

Loading...

Топ-5 секретів ідеальної фігури Емілі Ратаковскі

Ці правила допомагають їй завжди бути у формі.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.