25 вражаючих фактів про Україну та українців

Твоя жизнь / Lifestyle
24 августа 2020
Cosmo

До 29-ї річниці Незалежності України ми підготували добірку вражаючих фактів про Україну та українців. 

1. 5 грудня 2013 року петриківський розпис був включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це поки єдина форма культурної спадщини України, яка потрапила в цей список.

2. Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Її довжина всього 1225 м.

3. Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі — 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п`яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту.

4. Українське конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою в світі вантажопідйомністю — АН-225 «Мрія». Розмах одного крила приголомшливі 88 метрів.

5. Перший рамковий вулик винайдений в Україні в 1814 році Петром Прокоповичем. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі по виробництву меду на душу населення (1,5 кг).

6. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди — 2,3 млрд тон або близько 11% від всього світового запасу.

7. Перша гасова лампа винайдена у Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом в 1853 році. У тому ж році у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасової лампи. Згодом лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, там цей винахід було відзначено спеціальною грамотою.

8. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.

9. Найдавніша відома вченим карта, а також найдавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: в с.Межиріччя Рівненській області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Карта вибита на кістці мамонта.

10. Український «Південмаш» (Дніпро) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. З їх допомогою в космос відправляють комерційні вантажі в рамках міжнародного проекту «Морський старт».

11. В Україні, біля містечка Рахів знаходиться географічний центр Європи.

12. Україна займає четверте місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України відноситься до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вище середньоєвропейського рівня.

13. На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями як: фонетика, лексика, фразеологія, структура речень.

14. До майже повного руйнування монголо-татарами в 1240 році Київ був одним з найбільших міст Європи: в п`ятдесят разів більше Лондона, в десять — Парижа. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі.

15. В Україні під Нікополем, на косі біля р.Лапінки, на одному з рукавів Дніпра, можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається в світі, — співаючі піски. «Спів» цих пісків можна почути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку скоринку. Крокуючи по ній, можна почути звуки, подібні свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

16. У містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен.

17. Площа Свободи в Харкові — найбільша в Європі. Її протяжність досягає 750 м, а ширина — 125 м.

18. Найдовша в Європі липова алея знаходиться в Ужгороді. Алея, довжиною два кілометри і 200 метрів, складається з декількох видів лип, квітучих по черзі, з травня по липень. Висадили алею чеські біологи в 20-х роках XX століття.

19. Сергій Бубка є 35-разовим рекордсменом світу. Володів світовим рекордом в стрибку з жердиною в закритих приміщеннях (6,15 м) з 1993 по 2014 роки, а рекорд Сергія Бубки для змагань на відкритому повітрі досі є чинним.

20. У свої 65 років львів`янин Павло Резвой на човні зі звичайними веслами переплив Атлантичний океан, а згодом підкорив ще й Індійський, ставши другою людиною у світі, яка має за плечима два океани.

21. Ларисі Латиніної досі немає рівних за кількістю олімпійських нагород серед жінок. Вона піднімалася на п`єдестал рекордні 14 разів, причому 9 разів за золотом. Вона відома також тим, що на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики 1957 року виграла всі золоті медалі.

 

22. Дев`ять ресторанів швидкого харчування McDonald`s в Україні увійшли в топ-100 найбільш відвідуваних закладів американської мережі, а McDonald`s, який знаходиться біля київського залізничного вокзалу, входить до трійки найбільш відвідуваних закладів мережі фаст-фуду в світі.

23. Українська гривня двічі, в 2008 та 2013 роках, визнавалася найкрасивішою валютою в світі Міжнародним фінансовим банком. Також гривня була визнана найбільш стійкою до зносу валютою.

24. П’ять українських об’єктів внесені до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО, які є видатними культурними і природними цінностями, що становлять надбання усього людства, це: Saint-Sophia Cathedra; Related Monastic Buildings, Kiev-Pechersk Lavr; L`viv – the Ensemble of the Historic Centre; Struve Geodetic Arc; Primeval Beech Forests of the Carpathians.

25. Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900—1961). Коли в 1954 році він побачив її на виставці, він сказав, що її роботи геніальні і порівняв її з відомою художницею Серафін Луіс.

Текст: Ніка Єгорова

Фото: Instagram vsco.ukraine
Спецпроекты
Реклама
Loading...
Твоя жизнь / Lifestyle
Надо прочитать

Новолуние в сентябре 2020: как использовать этот период с максимальной пользой

Лучшее время наконец записаться в зал и начать собственный бизнес!  

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


Твоя жизнь / Lifestyle
Надо прочитать

Как пережить ретроградный Марс в сентябре 2020: поиски мотивации, отсутствие секса и работа над собой

Готовься, ретроград начинается уже с 10 сентября и продлится до 14 ноября. Рассказываем, как пережить этот период максимально безболезненно.  

Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Дыши глубже: 7 лайфхаков, как начать регулярно медитировать

С нашими советами у тебя получится практиковать уже с первого дня!

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

В ногу со временем: 7 навыков и взглядов, которым нужно поучиться у поколения Z

Ведь именно современные подростки меняют нашу жизнь к лучшему!

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.