Як я стала вегітаріанкою

Тело / Здоровье
Cosmo

Із семи мільярдів людей, які живуть на планеті, кожен сьомий не їсть м'яса. Тільки уяви: близько мільярду людей стали адептами вегетаріанства! Більш того, мода на такий спосіб життя лише набирає обертів. До зелених нещодавно приєдналася й Марія Артеменко, яка розповіла нам, як це і з чого почати. 

Красива довгонога дівчина йде по торговельному центру. Побачивши на полицях шкіряну сумку, відкриває її − а там серце тварини, яке ще пульсує. Стук-стук-стук... Секунда – і починає здаватися, наче це серце – твоє. Враження від відео PETA, яке одного ранку підкинув мені Facebook, наклалися на роздуми про гуманне ставлення про тварин, і я вирішила, що не так вже й сильно люблю мʼясо. Пройшло півтора року. Мене не схилили ні мамині найсмачніші у світі відбивні, ні аргументи друзів на кшталт “Та хіба в цьому хот-дозі мʼясо є?”. Чому?

Живеш довше, встигаєш більше

“За статистикою, вегетаріанці живуть довше. Ось ви зараз смієтеся з вегетаріанця, а потім він прийде на вашу могилу та зʼїсть усі квіти”, - звучить відомий анекдот на цю тему. Звісно, це не чарівна пілюля, і не всі вегетаріанці обовʼязково здорові. Але останні дослідження довели, що тривала відмова від мʼяса збільшує термін життя в середньому на 12%. Це означає, що можна прожити на вісім років довше, вилучивши з раціону м'ясо. Упевнена, ти знайдеш, на які приємності витратити цей час!

Холодильник стає садом, а не моргом

Своїм рішенням ти зменшуєш кількість страждань у світі й рятуєш серце, яке б'ється так само, як і твоє. Відома акторка та письменниця Камерон Діаз відмовилася від м'яса, коли дізналася, що свинка має ті ж розумові здібності, що і трирічні діти. Цей факт настільки вразив Камерон, що вона відразу вирішила стати вегетаріанкою. “На той час моїй племінниці було якраз три роки. О боже, це ж як з'їсти свою племінницю!” - поділилася акторка в одному зі своїх інтерв'ю.

Будь у тренді

Майже два мільйони мешканців України не споживають м'яса. Здебільшого це молодь віком від 18 до 29 років. Такі дані було отримано із соціологічного дослідження зоозахисної організації “Відкриті клітки Україна” та Київського міжнародного інституту соціології. До речі, нещодавно відомі українські бренди Andre Tan, ElenaReva, Ksenia Schnaider, Przhonskaya, Nadya Dzyak, Yana Chervinska та Bevza зобов’язалися не використовувати натуральне хутро у своїх наступних колекціях. Про рішення дизайнерів повідомила зоозахисна організація UAnimals, яка провела успішні перемовини із представниками популярних брендів. Мода активно підтримує гуманний стиль життя!

Моє серденько

Масштабні дослідження за участю 76 000 людей довели, що у вегетаріанців смертність від ішемічної хвороби спостерігається на 24% рідше, ніж у прихильників звичної системи харчування.

Еко

18% світового виробництва парникових газів припадає на мʼясопромисловий комплекс. Виробництво мʼяса за своєю суттю малопродуктивне. На виробництво 1 калорії мʼяса витрачається 10 рослинних калорій. З економічної точки зору таке виробництво не є ефективним. З-помiж iнших мiнусiв – відходи мʼясовиробництва, витрати, повʼязанi з транспортом, та забруднення води.

Красуня без чудовиська

Припинивши вживати мʼясо, ти можеш змінити стан шкіри на краще. Причина в тому, що мʼясні продукти сильно завантажують печінку та нирки, а за їх відсутності ці органи будуть набагато ефективніше фільтрувати шкідливі елементи. Це означає, що менше стане й токсинів, які впливають на здоровʼя шкіри. Так що причини можуть бути абсолютно егоїстичними, якщо недостатньо етичних. 

ЯК ПОЧАТИ?

Уже думаєш, як відмовитись від мяса? Ось п'ять перших кроків з особистої практики. 

1. Не роби різких рухів і не обіцяй назавжди! Краще кожного дня прокидайся і вирішуй, що ти будеш робити сьогодні. Один день прожити без м'яса всім під силу. А якщо назбирається декілька сотень таких днів? Це вже не так страшно, як “назавжди” .

2. Прислухайся до свого тіла. Доведено, що людина може отримувати всі потрібні для її організму речовини не тільки із тваринної їжі, а й з інших продуктів. Якщо вирішиш, просто слухай себе. Тіло обовʼязково підкаже тобі, як діяти. Але якщо звичні тобі фізичні навантаження тепер здаються складними і все навколо тебе дратує, варто переглянути своє харчування і звернутися до професіонала за порадою. Звичайно, перехід з одного раціону на інший – це стрес і спочатку ти будеш відчувати деякі незручності. Тому перехід повинен бути поступовим, а дискомфорт – помірним, і з часом він має зійти нанівець.

3. Підготуй мантію-невидимку. Якщо ти не звикла до уваги суспільства, вона тобі знадобиться. На будь-якому сімейному святі, у гостях, у друзів новина про те, що ти не їси мʼясо, викликає безліч обговорень і суперечок. Зате це зоряний час для тих, хто любить бути в центрі уваги. Просто будь до цього готова!

4. Не лякайся! У тебе може зʼявитися залежність від хумусу. Швидко, смачно й підходить до будь-якої події. А якщо серйозно, у більшості закладів можна знайти щось смачне для вегетаріанця. Є багато спеціалізованих – One Planet, Orang+utan... А ще в McDonaldʼs ти можеш попросити зробити чизбургер без м’яса, а на заправці замовити хот-дог без сосиски. Так, це буде засмажена булочка із соусами. Це смачно!

5. Зрозумій свою глибоку мотивацію, і тоді у тебе більше не буде сумнівів. Відмовитися від мʼяса для мене означало перейти до іншого способу життя, змінити напрям своїх думок. Це стереотип, що бути вегетаріанцем означає косити на сніданок траву і важити 40 кілограмів. Це означає тільки одне: почати жити в світі без насильства.