Відповідає онколог: 9 порад, які допоможуть знизити ризик розвитку раку молочної залози

Тело / Здоровье
7 октября 2020
Cosmo

У жовтні, який в 1993 році був оголошений ВООЗ місяцем боротьби з раком грудей, світ традиційно особливо гостро підіймає тему цього захворювання, що займає перше місце в структурі онкозахворювань і смертності від раку у жінок. Одна з важливих ініціатив, що проводяться щорічно в Україні вже протягом майже 20 років, — благодійний марафон Avon Pink Hour. Головна мета марафону — розповісти про важливість ранньої діагностики. За даними дослідження, нещодавно проведеного компанією Avon, 38% українок віком від 25 до 45 років ніколи не були у мамолога, щорічно відвідує кабінет мамолога тільки кожна 4-та українка. 

Саме тому Avon і Фонд «Здоров`я жінки, планування сім`ї» вже майже 20 років вносять свій посильний вклад в боротьбу з раком грудей в рамках своєї благодійної програми «Місія проти раку молочної залози». За цей час спільними зусиллями вдалося зібрати понад 19 мільйонів гривень! 11 обласних онкоцентрів отримали 19 одиниць мамографічного обладнання — і в рамках цьогорічного марафону організатори ставлять собі за мету зібрати кошти для 20-го мамографа! Марафон збере фахівців з проблеми раку молочної залози - маммологов, психологів, дієтологів, стилістів щоб розглянути проблему з різних сторін.

Cosmo продовжує серію корисних матеріалів зі спікерами марафону, який проходитиме 15 жовтня з 18:00 до 21:00. Днями своєю історією поділилася журналістка та засновниця благодійного фонду «Good girls» Катерина Ніколенко, яка поборола рак молочної залози. На черзі — корисні поради, як знизити ризик розвитку раку молочної залози, від лікара-онколога, Національного представника Європейської коаліції проти раку Europa Donna в Україні Галини Майструк. 

 

Зберегти свої груди здоровими та суттєво знизити ризик захворіти раком молочної залози можна завдяки дотриманню правил  здорового способу життя, профілактики та ранньої діагностики.

Запам’ятайте наступні правила:

1. Використовуйте всі можливості для активного руху. Рухайтеся для здоров’я та задоволення. Кожного дня. 60 хвилин спорту, танцю або швидкої ходи на день знижують ризик захворіти раком грудей  .

2. Контролюйте свою вагу. Вирахуйте свій індекс маси тіла (ІМТ). ІМТ дорівнює: вага в кг поділена на зріст у м2. Небезпечним є ІМТ вище 25. Він свідчить про надлишкову вагу або ожиріння. Це значно підвищує ризик захворіти, особливо в менопаузі. Зверніться до сімейного лікаря, ендокринолога або дієтолога. Вони допоможуть вирішити цю проблему.

3. Дотримуйтесь принципів здорового харчування. Це сприяє нормальній вазі та знижує ризик захворіти. Харчування має бути добре збалансованим. Щоденне вживання жирів не має перевищувати 30%, а порції їжі не повинні бути великими. Бажано щоденно вживати до 500 г свіжих овочів та фруктів. Необхідно обмежити вживання м’ясних продуктів, що пройшли промислову обробку (ковбаси, сосиски, копченості). Їжа та напої повинні мати мінімальну кількість цукру. Контролюйте вживання алкоголю (навіть 10 г спирту щодня – склянка пива або вина — підвищує ризик захворіти на 12%  в порівнянні з тими, хто не вживає алкоголь зовсім).

4. Репродуктивні фактори суттєво впливають на ризик захворіти раком грудей. Бажано народжувати першу дитину до 30 років та підтримувати грудне вигодовування до року.

5. Важливо також знати історію своєї родини стосовно захворювань на рак молочної залози. Якщо такі випадки були, проконсультуйтесь з лікарем про ризики та необхідність генетичного тестування.

6. Проводьте щомісячне самообстеження молочних залоз. У більшості жінок молочні залози змінюються протягом менструального циклу. Тільки ви можете знати, що є нормою. Оглядайте перед дзеркалом та прощупуйте молочні залози під час прийому душу і переодягання. Звертайтесь до лікаря у випадку:

  • наявності ущільнення в молочних залозах;
  • зміни розміру або контуру залози
  • зміни положення соска;
  • потовщення («лимонна корка») або втягнення ділянки шкіри;
  • посилення венозного малюнку; 
  • наявності запалення (різке почервоніння шкіри) або висипки;
  • крові або темних виділень з соска.

Добра новина: 9 з 10 ущільнень є доброякісним або фізіологічними. Після звернення лікар обов’язково проведе вам клінічне обстеження (огляд та пальпацію) та запропонує подальше обстеження.

7. При огляді у гінеколога вам має бути проведено  клінічне обстеження молочних залоз. Сама процедура нагадує самообстеження, але проводиться фахівцем. Слушна нагода обговорити ризики та визначитись з планом подальших дій.

8. До 40-45  років у разі потреби жінкам проводиться ультразвукове дослідження, магнітно-резонансна томографія або діагностична мамографія. Як профілактичне обстеження  до 40-45 років мамографія  не рекомендована. Це зв’язане з підвищеною щільністю залоз у більшості жінок у цьому віці , що суттєво впливає на інформативність методу.

9. Після 45 років  слід проходити мамографію (рентгенівське дослідження молочних залоз) один раз на два роки навіть, якщо немає скарг. Ультразвукове дослідження не заміняє мамографію, а тільки доповнює її при необхідності поглибленої діагностики або біопсії.

Бережіть себе та своїх близьких.

Придбати квитки на марафон Avon Pink Hour, де можна буде почути багато корисної інформації від фахівців, можна тут. Всі кошти від продажу квитків підуть на придбання мамографа - це вже 20-й мамограф, який буде придбаний у рамках програми Avon «Місія проти раку молочної залози», якій цього року виповнюється 20 років.

5 5 1
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама
COSMO / Тренды

Loading...
Тело / Здоровье
Надо прочитать

Думка гінекологів: 20 помилок при використанні тампонів

Ти думаєш, що вмієш користуватися тампонами, але ти можеш помилятися.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


9 важных вопросов гинекологу

Не надо стесняться, говори все! 

Тело / Здоровье
Надо прочитать

Антионкологическое меню: продукты, которые помогут снизить риск развития рака

Советует врач-диетолог, глава Наблюдательного совета Ассоциации диетологов Украины Александра Кириленко. 

Подпишись на новостную рассылку Cosmo
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.