5 порад, як почати бігати ефективніше

Здоровье / Фитнес
Фото: Getty Images
Cosmo

Літо у розпалі, вже скоро відпустка, тож саме час привести тіло у ще кращу фізичну форму. Відомо, що інтенсивні пробіжки допомагають спалити більше калорій, ніж звичайне тренування у залі. Тому якщо бігатимеш 2 години на тиждень, тіло швидко відреагує на таке фізичне навантаження.

До того ж біг покращує метаболізм, робить тіло рельєфним, а також прискорює кровообіг, що позитивно впливає на шкіру обличчя – її відтінок стає рівним та сяючим. Тож якщо обожнюєш біг і прагнеш почати тренуватися інтенсивніше, зверни увагу на декілька дієвих порад:

1. Знайди комфортний для себе темп. І не забувай багато пити. Збільшуй темп поступово. Пам’ятай - не варто перенавантажувати себе, а особливо в таку спеку. Адже протягом пробіжки тіло виділяє піт, а це означає, що організм втрачає вологу, а разом із нею – корисні речовини.

2. Харчуйся правильно. Додадуть більше енергії кава (однак не більше 1 чашки на день), цитрусові коктейлі, швидкі вуглеводи. А також не забувай про усмішку та гарний настрій!

3. Обери зручне взуття. Купуючи кросівки для бігу, варто звертатися до перевірених спортивних магазинів, де професійні консультанти зможуть підібрати комфортне взуття для тебе. Нехай вони коштують більше, зате твої ніжки будуть захищеними. Таким чином, біг приноситиме тобі виключно користь і задоволення! 

4. Бігай регулярно. Важливо правильно спланувати свій біговий процес. Перед тренуванням не забудь про коротку розминку, а також можеш доповнити біг спортивними навантаженнями у залі. Проте з цього питання краще проконсультуватися зі спеціалістом. Особистий тренер зможе ідеально розписати індивідуальний план навантажень на тиждень. Якщо бажаєш досягнути якомога кращих результатів завдяки бігу, потрібно тренуватися не менше 3 годин на тиждень. 

5. Створи запальний плейліст. Звертай уваги тільки на веселі й життєрадісні композиції. Ніякого джазу чи соулу! Не завадить техно, хаус та електроніка.

 Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 18