5 секретів здорових стосунків

Ты и он / Отношения
18 февраля 2020
Cosmo

Ми все частіше чуємо про різницю між здоровими і токсичними стосунками. Але чи можемо знайти її самі? Ми могли би здогадатися, що надмірна турбота і щедрість — це нездорово? А конфлікти і кризи — цілком нормально? В цій статті разом з психологом Катериною Гольцберг ми розкриваємо п’ять секретів, які допоможуть тобі зберегти свої стосунки з партнером здоровими й щасливими.

  1. Роби кроки назустріч

Оціни свій вклад в ці стосунки. Ти не перегинаєш палку зі дзвінками й проханнями більше часу проводити з тобою замість його друзів? Сама плануєш ваші вихідні й відпустки? А він що в цей час робить? Кожен у парі має зробити свої п’ять кроків назустріч одне одному. Разом виходить десять. Часто трапляється, що всі десять робить одна людина, поки інша стоїть на місці. Подумай чи кожен з вас рівноцінно вкладається у ваші стосунки і що можна зробити, щоб змінити цю ситуацію. Але пам’ятай, що за його увагу й турботу ти не маєш відплачувати якимись діями. Ти не винна йому секс за вечерю. Слів удячності й уваги цілком достатньо, щоб партнер теж почувався щасливим.

  1. Довіряй і вчи його довірі

Ти хочеш знати з ким це він так активно переписується в чаті. І що це за Оксану він додав вчора до друзів. Просиш показати телефон. Або ще гірше — потай сама читаєш всі його смс і моніториш його фейсбук і телеграм. А потім обурюєшся, чого це він досі колишню з друзів не видалив і чому лайкнув фото симпатичної колеги. Ти йому не довіряєш і хочеш контролювати. Навіть коли приводів для цього нема ніяких, ти все рівно тягнешся до його ґаджетів, щоб перевірити: а раптом? В такому разі не варто дивуватися, що й в нього до тебе теж буде мало довіри і з’явиться потреба постійно знати хто тобі дзвонить і пише. Не хочеш почуватися під постійним контролем? Сама припини його контролювати і стежити за кожним повідомленням чи лайком.

  1. Не перекладай відповідальність

Про довіру також можна говорити і в таких простих питаннях, як вибір ресторану для вечері чи готелю для відпустки. Допустимо, ти довірила йому цей вибір. А результат тобі не сподобався. Твоє різотто готували вічність, а потім ще й принесли холодним. Або готель виявився аж на третій лінії і довелось щодня їздити до моря. Що ти зробиш? Вибухнеш обвинуваченнями в дусі «ніколи тобі нічого довірити не можна!» чи «ти все нам зіпсував»? Якщо ти довірила коханому якийсь вибір, ти теж за нього відповідальна. А всі ці твої докори навряд чи допоможуть вирішити ситуацію. Вони не врятують ані вечерю, ані відпустку. Тому краще посмійтеся разом і винесіть уроки на майбутнє.

  1. Домовляйся «на березі»

Раз вже ми згадали про море й відповідальність, то гріх не згадати ще один секрет — звіряння компасів. Що мається на увазі? Ще до того, як жити довго й щасливо разом, перевір наскільки близькі ваші з партнером цінності. Чи сходяться ваші поняття про те, як мають розвиватися стосунки. Щиро поділися з ним тим, що для тебе прийнятно, а що ні. Ми можемо в чомусь не погоджуватися з бойфрендом, але закриваємо на це очі, бо він нам дуже подобається. І ми свято віримо, що колись це вдасться виправити. Але «колись» буде вже пізно. Тому треба домовлятися про правила взаємодії вже. Кажи відкрито про те, що не любиш готувати сніданки й терпіти не можеш розкиданих шкарпеток. Якщо щось в його діях тебе вже напружує, то далі буде тільки гірше. А говорити про це — складніше. Бо постане питання: чому відразу не сказала?

  1. Уникай залежності

Твій партнер каже тобі, що відтепер ти можеш не працювати, бо він з радістю буде тебе забезпечувати. Як тобі пропозиція? Спокуслива? На перший погляд. Але через кілька місяців/років такої залежності може слідувати: «буте так, як я сказав», «ти не могла приготувати щось краще?», «роби в ліжку так, як хочу я». Такий партнер стає дуже прискіпливим. Він починає виставляти умови й почуватися абсолютно правим вимагати від тебе їх виконання. Він же утримує тебе! Тож переконаний, що ти йому винна. Щоб до цього ніколи не дійшло, подбай про свою економічну незалежність. Це по суті основа нашої незалежності загалом. На перший погляд безтурботне життя, в якому чоловік тебе вдягає і оплачує манікюри, може стати прямою дорогою до психологічного чи фізичного насильства з його боку. Не дай шанс такому статися.

Матеріал було підготовлено в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. 

3 5 5
Фото: instagram.com/arod
Спецпроекты
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

Почему парни встречаются с одними, а женятся на других: 7 главных причин

Виновата не всегда ты. Но знать, в чем проблема, однозначно нужно.

Ты и он / Отношения
Надо прочитать

5 ідей для домашнього побачення під час карантину

Кожен з них сподобається вам не менше ніж класичні сценарії.

Loading...
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

Рейтинг жен по знаку зодиака: кто самая лучшая?

Хочешь узнать, кого звезды наградили титулом «Лучшая в мире жена»? Читай наш гороскоп — рейтинг жен по знаку зодиака!

Как правильно расстаться с парнем

Что сделать, чтобы этот процесс был наименее болезненным

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Ванесса Хадженс

Какая разница. Мешает ли возраст отношениям?

Офис + фриланс! Как найти баланс

Angry words: что делать, если тебя хейтят в сети

Сезон открыт: новые тренды в моде, красоте и путешествиях


Хочешь больше узнать про "Секс"?
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

Усього дві фрази, які потрібно казати коханому щодня

Прості слова для вічного кохання.  

Гороскоп
Ты и он / Отношения
Надо прочитать

10 вещей, которые нужно узнать перед началом совместной жизни

Иначе уже через неделю совместной жизни начнутся проблемы!

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.