Чим відрізняються чоловічі й жіночі ревнощі

Ты и он / Отношения
Фото: instagram.com/dirtybootsandmessyhair
Cosmo

Тема ревнощів одна з найболючіших у стосунках. І не дарма – вони володіють руйнуючою силою, яка перетворює почуття на попіл. Виявляється сильна та слабка стать ревнують абсолютно по-різному. І цьому є наукове підтвердження.

У журналі Міжнародної академії сексуальних досліджень було опубліковано свіжі дані щодо гендерних відмінностей у питанні ревнощів. Учені оприлюднили показники, які доводять, що чоловіки та жінки піддаються цим емоціям по-різному. «Чоловіків більше засмучує фізична зрада. І не важливо, якщо вона не має емоційного зв’язку. Жінок же навпаки дратує емоційна зрада – навіть без сексуального контакту»,  – йдеться у матеріалі.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Dirty Boots and Messy Hair (@dirtybootsandmessyhair)

Керівники проекту Девід Фредерік та Мелісса Фейлс проаналізували дані минулих років і запропонували учасникам нового дослідження поміркувати, яка із ситуацій буде для них найбільш трагічною. Опитаним довелося обирати серед декількох варіантів. До прикладу: «Ви дізналися, що у партнера був секс з кимось ще. Але без почуттів» або «Ви знаєте, що ваш коханий/кохана насправді любить іншу/іншого. Та їх не пов’язують стосунки сексуального характеру». 

Думка сильної статі була однозначною. Їх засмутила ситуація, в якій їхня половинка мала тілесний зв’язок з іншим, навіть без кохання. Цей факт підтвердили 54% чоловіків. В той час як така ж ситуація розгнівала лише 35% жінок.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Dirty Boots and Messy Hair (@dirtybootsandmessyhair)

Науковці пояснюють це наступним чином. На їхню думку, річ в еволюції. Протягом тисячоліть головним завданням чоловіків було продовження роду. І ця відповідальність базувалася на довірі. Адже до винайдення тестів ДНК ніхто не міг зі 100% впевненістю стверджувати, що ця дитина справді належить йому.

І справді – з точки зору еволюції такий результат важко визнати сенсаційним. Таким чином, думка про те, що партнерка спить з іншим, викликає обурення. А ось закоханість без інтиму зовсім не загрожує продовженню роду. Жінок же турбувала зовсім інша проблема. З давніх-давен слабка стать хвилювалася, що годівника вкраде інша жінка, і шанси вижити будуть мізерними. 

Зауважмо, що це лише теорія. І хоча вчені вважають, що еволюція – найкраще пояснення отриманим результатам, вони зізнаються, що на нашу поведінку у стосунках впливає низка інших факторів: культура, національність, географія, екологія, індивідуальність тощо.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 10