5 ознак чоловіка, з яким не можна будувати стосунки за будь-яких обставин

Cosmo

Закоханість — хитра штука. Вона може так підняти на сьоме небо, що ми й не помітимо сигналів тривоги на землі. Яких саме? Про те, що поряд з нами далеко не принц, а літання в хмарах може дуже скоро закінчитися. Разом з психологом Катериною Гольцберг ми розібрали п’ять знаків, що ти втрапила в токсичні стосунки.

  1. Він занадто щедрий

Тут ти можеш обуритися: «Та це ж прекрасно! Щедрих чоловіків в наш час годі знайти!». А тепер видихни і спитай себе: як ти почуваєшся, коли на тебе падають сотні троянд і дорогі подарунки вже на перших побаченнях? Вдячною. І тобі хочеться віддавати. Чоловік може бути таким шалено щедрим банально через те, що хоче прив’язати тебе до себе, а потім просити виконувати всі його забаганки. «Ну я ж для тебе стільки зробив! Тобі що складно віддячити мені?».

  1. Він робить тебе винною

У відчутті вини нема нічого поганого. Воно просто дає нам знак, що ми щось зробили невірно і повторювати цього не треба. Але що погано — це коли твій партнер шукає приводів, щоб ти почувалася винною і каялася. «Ти знов вічність збираєшся!». «Ти би ще довше з подружками каву пила!», «Скільки можна тобі видзвонювати? Вічно ти зайнята!» Він навантажує тебе безглуздими звинуваченнями і не реагує на твої вибачення. Більше того, вони ніби мотивують його ще і ще шукати приводів, щоб ти почувалася винною.

  1. Він контролює тебе

Він просить постійно повідомляти де ти і з ким ти. Це можна розцінювати як турботу. «Ну він же піклується про мене!». Так, але між піклуванням і контролем — тонка межа. Наприклад, якщо вас проводять додому друзі, а бойфренд все рівно надзвонює і перевіряє ситуацію — то це вже про контроль. Все, що надмірно — те нездорово. «Але ж він любить мене, тому й контролює!». Ні, в нього просто занижена самооцінка. Це не про любов, а про його особисті проблеми і невпевненість в собі.

  1. Він хоче твої паролі

Твій смартфон — це твій особистий світ. Твоя приватна зона. І ти маєш повне право зберігати її такою. Якщо ти чуєш від партнера «а ну покажи, хто це там тобі смски строчить?» або «хто цей Вася/Андрій, який тобі сердечко під фоткою поставив?», ти можеш подумати, що він просто ревнує. Якщо він просить паролі від твоїх соцмереж і хоче проглядати переписки — це вже не просто ревнощі. Тобі не довіряють і хочуть повністю контролювати твій особистий простір.

  1. Він насміхається з тебе

«Ой, а що це за таку дивну сукню ти вдягла? Ну і несмак!», «Ну ти й сказанула за вечерею! Це було так по-дурному!». Він робить тобі подібні зауваження сміючись. Всім своїм виглядом показує, що це нічого серйозного. Просто жартики і підколювання. Але тобі неприємно. Ти починаєш ловити себе за язика кожен раз, коли випадає нагода говорити. Або сама собі твердити, що таки дійсно він має рацію — в тебе немає смаку. Він виховує тебе і нібито м’яко вказує на всі твої «промахи», а в тебе наростає невдоволення собою. «Я його недостойна! Я його не заслуговую!». Твоя самооцінка падає, а його — лиш зростає, бо він бачить який ефект на тебе справляють всі його безглузді зауваження.

Впізнала свого бойфренда? Тепер ще раз добре зваж і подумай що ці стосунки тобі дають і як ти в них почуваєшся. Пам’ятай, що навіть поки слабенькі сигнали (ну разок-два проконтролював, ну разок-два посміявся над тобою) стануть сильнішими. Тому розбирайся з ними вже. Як?

  • Прямо заяви про те, що тобі некомфортно і неприйнятно. Не треба чекати, що він сам здогадається чи просто йому набридне тебе контролювати чи над тобою жартувати. Не подобається? Кажи йому про це прямо вже!
  • Поговори, про те, що тебе непокоїть, з іншою близькою людиною або психологом. Часто трапляється, що ми виправдовуємо поведінку партнера і кажемо собі: «Та це я собі накрутила, сама винна». Припиняй цю самогризоту і проговори вголос ситуацію з кимось, кому ти довіряєш.
  • Ти переконалася, що не «накрутила» і поговорила з бойфрендом.

Далі маємо два варіанти розвитку подій:

  1. Він відмахнувся і сказав, що ти все собі накрутила. Продовжує контролювати, маніпулювати чи по-злому жартувати. Ти просиш припинити. Він тебе й далі не чує. В такому випадку найкраще для тебе буде розірвати ці стосунки вже. Бо якщо ти приймаєш його правила гри, далі ситуація тільки загостриться.
  2. Він уважно вислухав і щиро здивувався. Він не здогадувався, що тебе давить надмірна опіка чи контроль. Відтепер він змінює свою поведінку. І ти це бачиш. Зверни увагу: не «обіцяє колись змінити», а змінює її вже. Що це означає? Він дорожить тобою. А не лише самим собою в цих стосунках.

Матеріал було підготовлено в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. 

4 5 4
Фото: ATLAS
Спецпроекты
Реклама

Это не для прессы: 7 вещей, которые счастливые пары не делают в соцсетях

Даже наоборот, такое поведение свидетельствует о серьезных проблемах пары.

Ты и он / Отношения
Надо прочитать

5 советов, как пережить расставание в период изоляции

Когда нельзя воспользоваться любимым методом — вином с лучшими подругами где-то на террасе и танцами до утра.

Ты и он / Отношения
Это интересно

Ученые назвали идеальную разницу в возрасте для крепких отношений

Тебе, как и нам, наверняка всегда внушали мысль о том, что если люди любят друг друга – разница в возрасте не имеет никакого значения. Однако ученые решили развеять этот миф!

Loading...

9 признаков того, что секс для него важнее всего

Проверь своего партнера на соответствие нижеприведенным признакам: если большинство из них совпадает с его поведением, то тебе определенно не стоит рассчитывать на серьезные отношения. «No stringes attached, just free love», - поют о таком парне легендарные Depeche mode.

Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: София Ричи

Здоровый экоизм: новые правила жизни, сознательная мода и эко инфлюэнсеры

Экологично меняем работу и освежаем резюме

Вогнали в краску: прокачиваем навыки по окрашиванию волос дома

Go out: как сделать каминг-аут безопасным для себя и безболезненным для твоего окружения

Дофаминовый фастинг: не столько диета, сколько новомодный способ перезагрузки


Ученые назвали главную причину мужских измен

Оказалось, что неверность обусловлена вовсе не физическим притяжением!

Хочешь больше узнать про "Секс"?

Топ-3 ошибки, которые убивают его чувства к тебе

Не допускай их, если планируешь построить крепкие и счастливые отношения!

Найден идеальный возраст для вступления в брак

Ученые уверены: люди, которые женятся в таком возрасте, живут счастливо и практически не разводятся.

Гороскоп

Как выражают свои чувства парни разных знаков Зодиака

Если парень-Близнецы влюбится в девушку, он будет заставлять ее смеяться, а Львы просто прямо скажут о своих чувствах. 

Ты и он / Отношения
Надо прочитать

#stayhome: 5 способів залишатися сексуальною під час карантину та не втратити його увагу

Щоб зберегти стосунки, навіть якщо ви разом 24 години на добу і 7 днів на тиждень!  

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Что поза во время сна может рассказать о ваших с парнем отношениях?

Узнать, какие ваши с парнем отношения на самом деле можно, проанализировав позу, в которой вы с ним спите. 

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.