Новий тренд у схудненні: що таке дієта 5:2

Здоровье / Диета и здоровое питание
Фото: Gettyimages
Cosmo

Британський лікар-дієтолог Майкл Мослі написав книгу «Швидка дієта 5:2», яка швидко стала бестселером. Мільйони шанувальників в усьому світі залюбки спробували новомодну дієту і були вражені результатом. Адже дієта 5:2 допомагає позбутися зайвих кілограмів за короткий термін і без серйозних обмежень у їжі. Про основні принципи дієти читай далі.

Що таке дієта 5:2?

Метод харчування Майкла Мослі не передбачає дотримання суворих правил у харчуванні. Протягом п’яти днів на тиждень ти можеш харчуватися, як зазвичай, але два наступні обмежувати себе до 500 ккал на день. Таке інтервальне голодування сприяє схудненню з мінімальним стресом для організму. Автор запевняє — вже через тиждень ти втратиш до 1 кг. А якщо хоча би 2-3 рази на тиждень піддаватимеш тіло фізичним навантаженням —  результат буде ще приголомшливішим.

Як правильно харчуватися, дотримуючись дієти?

Варто розуміти, що протягом п’яти днів не варто переїдати. До того ж важливо додати до свого звичного раціону більше білку та свіжих овочів. Це прискорить процес схуднення і піде на користь організму. На додаток, не забувай, що ти не обмежена у продуктах і все ж таки можеш їсти усе, що забажаєш. Головне — у міру.

Наступних два дні важливо не перетинати межу у 500 ккал. Як варіант, можеш поснідати омлетом з двох яєць та овочами, пообідати салатом з куркою та з’їсти трохи сиру з фруктами ввечері. Роби перекуси у вигляді сухофруктів та горохів, аби не відчувати голоду.

Диета 5:2

Користь дієти

Автор книги запевняє, що такі регулярні розвантажувальні дні позитивно впливають на організм. Вони сприяють кращій роботі мозку, забезпечують профілактику серцево-судинних захворювань та раку, а також зменшують рівень холестерину й регулюють рівень цурку у крові. 

Основні протипоказання

Дієта 5:2 категорично не підходить тим, хто має проблеми зі шлунком, адже розвантажувальні дні протипоказані при виразці та гастриті. Тим паче, перед тим, як сісти на дієту, рекомендується порадитись із лікарем. Спеціаліст зможе скласти збалансоване меню на період дієти спеціально для тебе.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 8